Alaba-csodagól, Bayern-győzelem • SportTV

Alaba-csodagól, Bayern-győzelem

2015. 03. 04. 22:35

A Bayern München a Braunschweig együttesét fogadta a Német Kupa nyolcaddöntőjében, ahol egy mérkőzésen dől el a továbbjutás. Meddő hazai mezőnyfölényt hozott az első félidő, melyben bár a Bayern eldugta a labdát a vendég együttes elől, igazán nagy gólhelyzetbe csak ritkán kerültek Robbenék. Ezek közül egyet sem tudtak kihasználni a hazaiak. A vendégek szintén nem lőttek gólt, de ez csak kisebb csoda volt, mivel mindössze egyszer jutottak el Neuer kapujáig. Mikor már kezdtük elkönyvelni, hogy 0-0-val ér véget az első félidő, Alaba pazar szabadrúgásgóllal megszerezte a vezetést a Bayernnek. A második félidőben a játék képe nem változott, a bajor tiki-taka az 57. percben eredményezett újabb gólt. Robben passza után Götze tolta el a labdát középen két védő mellett a Braunschweig tizenhatosán belül, majd a kapuba lőtt. Ezután sem rágták le a körmüket az Allianz Aréna nézői, a Bayern félgőzzel is simán nyert, és továbbjutott.

A nap legnagyobb meglepetését a Bundesliga 9. helyén álló Werder Bremen okozta azzal, hogy 3-1-re kikapott a harmadosztályú Arminia Bielefeld otthonában. Kalmár Zsolt csapata is érdekelt volt a nyolcaddöntőben, az RB Leipzig azonban a magyar játékos nélkül kapott ki 2-0-ra Wolfsburgtól.

A Német Kupa nyolcaddöntőjének összefoglalóját csütörtökön este 20:00-tól láthatják a Sport2 HD-n!

Német Kupa, nyolcaddöntő, szerda

RB Leipzig (II.)–Wolfsburg 0–2 (Caligiuri 19., T. Klose 56.)
Arminia Bielefeld (III.)–Werder Bremen 3–1 (Junglas 31., 83., Schuppan 56., ill. Fritz 75.)
Kickers Offenbach (IV.)–Borussia Mönchengladbach 0–2 (Kruse 52. – 11-esből, Herrman 83.)
Bayern München–Eintracht Braunschweig (II.) 2–0 (Alaba 45+1., Götze 57.)