Ezüstlázban a Fradi • SportTV

Ezüstlázban a Fradi

2015. 03. 22. 18:24

Mateos tizenegyesével és Busai góljával a Ferencváros 2-0-ra megnyerte az MTK elleni örökrangadót az OTP Bank Liga 21. fordulójában. A Fradi mellett a Debrecen is közelebb került a második helyhez, a Loki a keleti presztízsrangadón a Diósgyőrt múlta felül.

Budapesten a Groupama Arénában teljességgel nyílt lett az ezüstéremért zajló harc, miután az örökrangadó zöld-fehér sikert hozott. Nehéz lenne azt mondani, hogy érdemtelenül, hiszen Dibusz Dénesnek túl sokat nem kellett tennie azért, hogy az OTP Bank Ligában 498 percesre nyúljon a góltalansági sorozata. (Ha a következő fordulóban a Puskás Akadémia ellen még 58 percet hozzátesz ehhez, megdönti a Videoton 555 perces idénycsúcsát.) Elöl pedig sokkal aktívabbak voltak a fradisták kék-fehér kollégáiknál, főleg az első félidőben. Akkor Mateos, majd Gera fejese után is nagyot nyújtózott Hegedüs, a 35. és a 40. perc között pedig három tizenegyesgyanús esetből egyet befújt Erdős (a másik kettőből a kezezés miattit szintén be kellett volna fújnia, Lamah viszont okkal kapott sárgát műesésért), Mateos pedig értékesítette is a büntetőt. A Ferencváros fölényére jellemző, hogy az ötvenedik perc tájékán 12:0 volt a szögletarány a javára, de az újabb gólra a 89. percig kellett várni, amikor is Varga jobb oldali beadása után Busai estében lőtt a kapuba. A Fradi immár 15 bajnoki óta veretlen otthon, ebben az időszakban a mostani már a 13. győzelme volt. Az 1-0-s siker azt jelenti, hogy az MTK előnye egy pontra fogyott a Doll-gárdával szemben.

Debrecenben aztán az is kiderült, a Loki is bejelentkezett az ezüstért. A címvédő ugyanis megnyerte a keleti rangadót, méghozzá Tisza Tibor okos, bal alsó sarkos lövésével. A volt diósgyőri a harmadik percben helyezett egy elé pattanó labdát a vetődő Rados keze mellett a kapuba. A folytatásban ugyan Rados 3-0-ra hozta az ő kis különmeccsüket, de azzal már nem ment semmire. A Loki egyébként is több helyzetet hagyott ki, Mihelic például az ötösről belsőzött mellé, Balogh pedig a lécet találta el. A kettő között Takács majdnem bebrusztolta az egyenlítő gólt, csak hogy hazai oldalon se legyen infarktusmentes a finis…