Kínában győzte le a Real a Milant • SportTV

Kínában győzte le a Real a Milant

2015. 07. 30. 17:19

Nemzetközi felkészülési mérkőzésen a Real Madrid gól nélküli döntetlen után tizenegyesekkel 10–9-re legyőzte a Milant Sanghajban.

Az Internazionale elleni kantoni 3–0 után három nappal újabb milánói falat jutott a Real Madridnak: a blancók Sanghajban az AC Milan ellen léptek pályára. Rafa Benítez nem a legerősebb összeállításban küldte fel a kezdő tizenegyet, Sergio Ramos és Toni Kroos is csak a kispadról szállt be a mérkőzésbe. A Real az első félidőben csak lassan volt képes felpörögni, így nem volt túl eseménydús az első negyvenöt perc. A félidő végén Benzema fejessel veszélyeztetett, amire Niang válaszolt lövéssel, ám Navas védett. A szünetben pályára lépő cseréknek köszönhetően a második játékrész első fele kifejezetten jó futballt hozott, mindkét oldal előtt adódtak lehetőségek. Milánói részről Carlos Bacca mozgott sokat, és gólhelyzeteket is teremtett, míg a másik oldalon Isco és Jesé is jó váltóembernek bizonyult. A Milan kolumbiai csatára a 61. percben nagy kapáslövést eresztett meg, Kiko Casilla nagyot nyújtózkodva tolta ki a labdát a léc alól. A másik oldalon Isco szerezhetett volna vezetést, ám a középpályás kicsit tévedett, nem tudta kellően leszorítani a labdát. A hajrában nyomás alá helyezte a rossonerit a Real, mégis Szinisa Mihajlovics csapata nyerhette volna meg a meccset, ha Bacca ziccerénél Casilla nem véd óriásit. A meccset a tizenegyesek döntötték el, amely során Bacca és Kroos hibázott, ám aztán egészen a tizedik sorozat – vagyis két teljes ötös kör – végéig senki, amíg a kapusok nem jöttek. Casilla középre bombázott, a 16 éves, amúgy jól védő Gianluigi Donnarummának viszont ugyanez nem sikerült, mert ellenfele védett, így 10–9-re győzött a Real.