Veszprémi diadal Zágrábban • SportTV

Veszprémi diadal Zágrábban

2015. 10. 03. 21:51

10–11-es félidő után, minden nehézségét leküzdve 21–20-as győzelmet aratott Zágrábban az eddig száz százalékos hazai csapat ellen az MKB Veszprém férfi kézilabdacsapata az EHF Bajnokok Ligája csoportkörében.

Hatalmas iramban kezdett a közel 10 ezer néző támogatását élvező hazai csapat, és mielőtt nagyobb baj lett volna, gyorsan időt kért a Veszprém új vezetőedzője, Xavi Sabaté. Iváncsik Gergő meglőtte 366. BL-találatát, ezzel a klub legeredményesebb gólszerzője lett a legrangosabb európai sorozatban. A 13. percben, 7-4-es hazai vezetésnél a Veszprém szerb világsztárját, az előző kiírásban gólkirály Momir Ilicet egyből piros lappal kiállították. Többek között Nagy próbálta meg visszafogni őt, annyira felháborodott a bírói ítéleten. A megfogyatkozott vendégek erejéből arra tellett, hogy ne kerüljenek komoly hátrányba.

Cserékkel próbált frissíteni az MVM, és ez nagyon jól bevált: a védelem összeállt – pedig két vezér, Nagy és Ilic hiányzott, ráadásul Christian Zeitz is megsérült -, és a horvátok innentől kezdve – a szünetet is átugorva – közel negyedóráig nem tudtak betalálni. A második félidő elején már a Veszprém vezetett (10-11).

A feszült hangulatú meccsen a hazaiak kikerültek a hullámvölgyből, és visszavették az irányítást. Állandósult a két-háromgólos különbség, miközben változatlanul sok volt a kiállítás és a reklamálás. Az 57. percben 19-19-re módosult az állás, de a zágrábiak emberhátrányban is betaláltak. Jött az újabb egyenlítés. Horvát időkérés után Mikler Roland védett, majd Gasper Marguc (képünkön) nyolcadik góljával megint a Veszprém vezetett, az utolsó támadásánál pedig a hazaiak elveszítették a labdát.

A Veszprém jövő vasárnap a sereghajtó, pont nélküli török Besiktast látja vendégül.

(MTI)

FÉRFI KÉZILABDA EHF BL, A-csoport, 3. forduló:

HRK Zagreb (horvát)–MKB VESZPRÉM 20–21 (11–10)
Celje (szlovén)–Wisla Plock (lengyel) 25–28 (10–17)
Besiktas (török)–PSG (francia) 30–40 (17–21)
THW Kiel (német)–Flensburg-Handewitt (német) 27–23 (14–13)
Az állás: 1. Veszprém 5 pont, 2. PSG 4 (101-93), 3. Kiel 4 (81-73), 4. Zagreb 4 (70-63), 5. Plock 3, 6. Celje 2 (75-73), 7. Flensburg 2 (86-87), 8. Besiktas 0