Sokk a világbajnoknak! • SportTV

Sokk a világbajnoknak!

2015. 10. 08. 20:13

Az ír válogatott hazai pályán 1–0-ra legyőzte a németeket, míg a lengyelek 2–2-es döntetlent játszottak Skóciában a labdarúgó Eb-selejtezők D-csoportjában. Az utolsó forduló előtt így ebből a csoportból még egyik válogatott sem jutott ki az Eb-re, a skótok viszont erről már lemondhatnak.
A portugálok viszont a dánok elleni egygólos győzelmükkel megnyerték csoportjukat (J), és már foglalhatják a szállást Franciaországban.
Az F-csoportban Böde duplájával a szünet után fordított és nyert a magyar válogatott a Feröer-szigetek ellen. Nyert Észak-Írország is a görögök ellen, ezzel a „kocsma-válogatott” története során először EB-résztvevő. Mivel Románia „ikszelt” otthon a finnekkel, Magyarország akár egyenes ágon is kijuthat az Európa-bajnokságra…

Írország-Németország 1-0
Az írek most játszottak 13. alkalommal a regnáló világbajnok ellen, és a korábbi 12 ilyen mérkőzésükből csak kettőt nyertek meg – igaz, 1956-ban és 1994-ben is a németeket verték meg. Az első félidőben egyetlen lövésig jutottak, de az legalább eltalálta a kaput, míg a németek három próbálkozásáról ez nem volt elmondható. Shay Givennek tehát egyszer sem kellett védenie, egy kirúgásnál viszont megsérült a rutinos ír kapus, akit a 43. percben le kellett cserélni.
Helyére Darren Randolph állt, aki a harmadik válogatottságát ünnepelhette, a 70. percben pedig egy gólpasszt is, amelyet ő jegyzett. Előrevágott labdája a szintén csereként beállt Shane Longot találta meg, aki nem sokat vacakolt vele, maga elé tette, majd felrúgta a hosszú felső sarokba (1-0).
Ezzel a találattal az írek megnyerték a meccset, és az utolsó, lengyelek elleni meccsük dönti el, melyik válogatott utazhat majd Franciaországba. A németeknek a záró fordulóban elég egy pontot szerezniük otthon Grúzia ellen, ám ha kikapnak, a lengyel–ír meccs pedig döntetlennel végződik, akkor pótselejtezőre kényszerül a világbajnok.

Portugália-Dánia 1-0

A legjobb csoportharmadik helyért folytatott küzdelemben ez a csoport sem volt érdektelen, a mi szempontunkból azt kellett elkerülni, hogy a dánok nyerjenek Bragában. Nos, ez ellen Joao Moutinho tette a legtöbbet, aki a 66. percben győztes gólt lőtt: egy szép cselt csinált a tizenhatos vonalánál, majd a kapu bal oldalába lőtt. Ezzel a portugálok csoportelsőként jutottak ki az Eb-re.

Dánia 12 ponttal zárta a sorozatot, így megnyílt az út Albánia előtt, hogy már most kiharcolja a továbbjutást. De a szerbek a 91. és a 94. percben is szereztek egy-egy gólt, így Albánia a zárókörben kell nyerjen Örményországban.

Az F-csoportban 2-1-re megverte labdarúgó-válogatottunk Feröer legjobbjait az Üllői úton. Ezzel nemzeti csapatunk nagy lépést tett a kontinenstornára való kijutás felé, mert ugyan a finnek a ráadásban kiengedték kezükből a győzelmet Romániában, ám a csoport harmadik, pótselejtezőt érő helyét már nem lehet elvenni Bernd Storck legénységétől – amely akár még „túlóra” nélkül is eljuthat az Eb-re.

Éjféltől láthatják a Magyarország-Feröer-szigetek mérkőzést a Sport1-en!

EB 2016 selejtezők, 9. forduló

D-csoport:
Írország–Németország 1–0 (0–0)
Dublin, Aviva Stadion. V: Carlos Velasco (spanyol)
Írország: Given (Randolph, 43.) – Christie, Keogh, O’Shea, Ward (Meyler, 69.) – Hendrick, McCarthy, Brady, Hoolahan – Walters, Murphy (Long, 65.). Szövetségi kapitány: Martin O’Neill
Németország: Neuer – Ginter (Bellarabi, 77.), J. Boateng, Hummels, Hector – Reus, Gündogan (Volland, 85.), Kroos, Özil – Müller, Götze (Schürrle, 35.). Szövetségi kapitány: Joachim Löw
g: Long (70.)

Skócia–Lengyelország 2–2 (1–1)
V: Kassai Viktor (magyar)
g: Ritchie (45.), S. Fletcher (62.) ill. Lewandowski (3., 94.)

Grúzia–Gibraltár 4–0 (3–0)
g: Vacadze (30., 45+1), Okriasvili (35. – 11-esből), Kazaisvili (87.)

A csoport állása: 1. Németország 19, 2. Lengyelország 18, 3. Írország 18, 4. Skócia 12 pont

J-csoport
Portugália–Dánia 1–0 (0–0)
Braga, Estádio AXA. V: Mark Clattenburg (angol)
Portugália: Rui Patrício – Cédric, Bruno Alves, R. Carvalho, F. Coentrao – Danilo, Moutinho (Fonte, 91.), Tiago, Bernardo Silva (Danny, 76.) – Nani, (Quaresma, 82.), C. Ronaldo. Szövetségi kapitány: Fernando Santos
Dánia: Schmeichel – L. Jacobsen, Kjaer, Agger, Durmisi – Höjbjerg (W. Kvist, a szünetben), Wass (N. Jörgensen, 69.), Krohn-Dehli – Braithwaite, C. Eriksen (Y. Poulsen, 82.) – Bendtner Szövetségi kapitány: Morten Olsen
g: Joao Moutinho (66.)

Albánia–Szerbia 0–2 (0–0)
g: Kolarov (91.), Ljajics (94.)

A csoport állása: 1. Portugália 18, 2. Dánia (nincs több meccse) 12, 3. Albánia 11, 4. Szerbia 4 (3 pont levonva) pont

F-csoport:
Magyarország-Feröer 2-1 (0-1)
Budapest, Üllői út, V: Schörgenhofer (osztrák)
Magyarország: Király – Fiola, Juhász, Guzmics, Kádár – Nagy Á., Tőzsér (Németh K., a szünetben) – Bódi (Böde, a szünetben), Gera, Dzsudzsák – Nikolics (Priskin, 75.). Szövetségi kapitány: Bernd Storck
Feröer: G. Nielsen – Naes, Gregersen, Nattestad (Faerö, 84.), Davidsen – R. Joensen (Sörensen, 78.), S. Vatnhamar, Baldvinsson, Jakobsen (P. Justinussen, 62.), Bartalsstovu – Edmundsson. Szövetségi kapitány: Lars Olsen