Bryant megint remekelt • SportTV

Bryant megint remekelt

2016. 02. 05. 15:14

Négy mérkőzést rendeztek az NBA legutóbbi játéknapján. New Orleansban is parádézott Bryant. Tartja kitűnő formáját a Toronto. Hat ponttal nyert a Detroit és a Houston is.

Megszakítás nélkül másodszor nyert a Lakers, ezúttal is Kobe Bryant remeklésének köszönhetően. A szezon végén visszavonuló, 37 éves szupersztár – két nappal azt követően, hogy 38 pontot szórt a Minnesota ellen –, most a New Orleans otthonában vezette sikerre a Los Angeles-i együttest. A vendégek szinte végig vezettek a találkozón, 13 ponttal is álltak már jobban, a negyedik negyedben viszont felzárkózott a Pelicans. Az utolsó hat percben Bryant három nagyon fontos triplát is bevágott, végül 27 ponttal, 12 lepattanóval, 2 gólpasszal és 2 labdaszerzéssel zárt. Csapattársai közül Jordan Clarkson 18, D’Angelo Russell 13, Julius Randle és Nick Young 11-11 pontot szerzett a Lakersben, amely idénybeli 11 győzelméből kettőt is a New Orleans ellen jegyez. A hazaiaknál, akik a záró játékrészben több zsákolást is rontottak, Anthony Davis 39 pontot és 11 lepattanót, Jrue Holiday 19 pontot és 9 gólpasszt, Ryan Anderson és Bryce Dejean-Jones egyaránt 17 pontot ért el.

Legutóbbi tizennégy mérkőzésén tizenharmadszor nyert a Toronto. A keleti konferencia második helyén álló Raptors idegenbeli győzelmével megszakította a Portland ötös sikersorozatát, és két meccsre megközelítette a főcsoportot vezető Clevelandot. A vendégeknél Kyle Lowry 30 pontot, 8 gólpasszt és 6 lepattanót, DeMar DeRozan 29 pontot szerzett. A Blazersben Damian Lillard 27 ponttal és 11 gólpasszal, CJ McCollum 21 ponttal zárt.

111–105-re nyert a Detroit és a Houston is. A Pistons 27 pontos előnyt adott el a Knicks elleni összecsapáson, két perccel a negyedik negyed vége előtt már a New York vezetett. A hazaiak azonban ezt követő három támadásukat triplával fejezték be, előbb Anthony Tolliver, majd kétszer Reggie Jackson volt eredményes, és végül győztek.

A Rockets az első játékrészben már 17 pontos hátrányban volt a Suns ellen, a szezoncsúcsot jelentő 24 pontot szerző Corey Brewer és a 22 pontos Trevor Ariza vezetésével azonban fordított a Houston.