Nyomást helyezett a PSV az Ajaxra • SportTV

Nyomást helyezett a PSV az Ajaxra

2016. 04. 19. 23:18
Olvasási idő: < 1 perc

Zsinórban harmadik bajnokiját nyerte kapott gól nélkül a PSV. Az eindhoveni együttes a 32. fordulóban a Vitesse-t fogadta, és a 12. percben előbb egy lesgólt, majd fél perccel később szabályos találatot ért el. Utóbbit Pröpper jegyezte, aki remekül csavart a hálóba. A 2-0-s végeredményt a 71. percben De Jong állította be büntetőből. Sikerével a PSV három ponttal vezet az Ajax előtt, amely szerda este a Heerenveen otthonában lép pályára, és muszáj nyernie ahhoz, hogy tartsa a lépést a címvédővel.

A másik keddi összecsapáson a Groningen Rusnak 67. percben szerzett góljával nyert hazai pályán 1-0-ra a Roda ellen. A 88. percben a szlovák csatár kihagyott egy büntetőt, de a Holland Kupa címvédője így is begyűjtötte a három pontot.

(Sport Tv)

Eredivisie, 32. forduló, keddi mérkőzések

Groningen-Roda JC 1-0
PSV-Vitesse 2-0

Az élcsoport állása: 1. PSV 78 pont, 2. Ajax 75 (31 mérkőzés), 3. Feyenoord 56 (31. mérk.), 4. AZ Alkmaar 50 (61-50, 31 mérk.), 5. Utrecht 50 (53-42, 31 mérk.), 6. Heracles 49 (31. mérk.)

A Heerenveen-Ajax mérkőzést szerdán 22:45-től közvetítjük a Sport1-en.