Nem hibázott az Ajax és a PSV • SportTV

Nem hibázott az Ajax és a PSV

2016. 05. 01. 16:39

Egyaránt hazai pályán játszott a holland bajnokság utolsó előtti fordulójában a tabellát egyaránt 78 ponttal vezető Ajax és PSV. Mindkét együttes négygólos sikert aratott a 33. játéknapon.

Az amszterdamiak a Twentét fogadták, és a 37. percben szereztek vezetést, Veltman indítása után a cseh Cerny lépett ki, és nagy erővel a kapuba lőtt. Pontosan 79 perc telt el a mérkőzésből, amikor végleg bebiztosította sikerét az Ajax, Younes beadása után Van der Hoorn fejelt közelről a hálóba. Három perccel később már három találattal álltak jobban a hazaiak, Younes újabb gólpasszt adott, ezúttal a 81. percben beállt dán Fischernek. A 86. percben aztán megszületett az összecsapás legszebb találata, a német Younes bombázott a bal felső sarokba, beállítva a 4-0-s végeredményt.

Ennél is több gólt hozott a címvédő eindhoveniek találkozója. A PSV a 15. percben Van Ginkel révén került előnybe a Cambuur ellen, de a vendégek három perccel később Mac-Intosch góljával egyenlítettek. A hazaiak a 27. percben megint vezetést szereztek, ezúttal Luuk de Jong volt eredményes. Kilenc perc múlva megduplázta a különbséget a bajnok, az uruguayi Pereiro talált be. Két perccel az első félidő vége előtt az ír Byrne révén szépített a sereghajtó, a szünetben 3-2 volt az állás. A második játékrész közepén Maher állította vissza a kétgólos különbséget, majd a 70. percben szabadrúgásból Willems lőtt a kapuba. A vége 6-2 lett, a 92. percben Van Ginkel is értékesített egy szabadrúgást.

A listavezetők között így semmi nem történt, mindkét csapatnak 81 pontja van az utolsó forduló előtt, az Ajaxnak hattal jobb a gólkülönbsége a PSV-nél.

Heerenveen-Groningen 1-2

Az élcsoport állása: 1. Ajax 81 pont (80-20), 2. PSV 81 (85-31), 3. Feyenoord 60, 4. AZ Alkmaar 56, 5. Utrecht 53, 6. Heracles 51