Svájc hozta a kötelezőt Feröer ellen • SportTV

Svájc hozta a kötelezőt Feröer ellen

2016. 11. 13. 20:44

A svájci labdarúgó-válogatott 2-0-ra legyőzte a vendég feröeri együttest, így egyedüliként továbbra is százszázalékos a 2018-as, oroszországi világbajnokság európai selejtezősorozatának magyar érdekeltségű csoportjában. A holland labdarúgó-válogatott a szünetben döntetlenre állt, de a második félidőben duplázó Memphis Depay vezérletével 3–1-re nyert végül Luxemburgban.

Svájc magabiztosan és végig fölényben játszott, rengeteg helyzetet dolgozott ki, megérdemelten nyerte a meccset 2–0-ra.
Eren Derdiyok szerzett vezetést az első félidőben (27.p), a találkozó hajrájában pedig Stephan Lichtsteiner (88.p) állította be a végeredményt. A svájciak négy mérkőzés után négy győzelemmel, tizenkét ponttal állnak a mieink csoportjában, a B jelűben.
A magyar válogatott győzelmével ideiglenesen feljött a második helyre, de Portugália 20:45-től fogadja Lettországot (Sport1).

A hollandok a 36. percben törték meg a jeget, Arjen Robben lövése kötött ki a hazai kapuban, de a szünetre így sem vonulhatott előnnyel a vendégcsapat, mivel Maxime Chanot értékesítette a megítélt büntetőt (1–1).
Hollandia Danny Blind irányításával a nyolcadik tétmeccsén sem bírta ki kapott gól nélkül, a válogatott a vb óta 14 fellépéséből 12-szer kapott gólt.
A luxemburgiak egészen az 58. percig tartották az ikszet, de aztán jött a szünetben beálló Depay, és előbb Daley Blind beadása után fejjel, majd a hajrában szabadrúgásból lábbal is eredményes volt, így a hollandok 3–1-re nyertek.
A csoport másik mérkőzésén a bolgárok hamar eldöntötték a három pont sorsát, Delev beadása után Popov fejelt a fehérorosz kapuba (1–0).

Az este kezdődő vb-selejtezők közül 20.30-tól a Portugália-Lettország (Sport1), 20.45-től a Belgium-Észtország (Sport2) mérkőzést közvetítjük. 23 órától nap Összefoglaló a Sport1-en, majd éjféltől a Magyarország-Andorra találkozót láthatják!