Idegenben is nyert a Fradi • SportTV

Idegenben is nyert a Fradi

2016. 11. 20. 15:22
Olvasási idő: < 1 perc

A női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulójában a Ferencváros a vártnál nehezebben, de 33–28-ra megverte idegenben az Asztrahanocskát, ezzel eldőlt, hogy 5 pontot visz magával a középdöntőbe.

A Fradi szempontjából nem indult igazán jól a találkozó, a 18. percben már öt góllal vezettek az oroszok, néhány perccel később viszont megkezdődött a felzárkózás, ami a 29. percben lett teljes Szekeres Klára góljával sikerült az egyenlítés, 14-14. A fordulást követően Nerea Pena talált be, ezzel a mérkőzésen először vezetett a Fradi. A már első félidőben is remekül játszó Szucsánszki Zita oroszlánrészt vállalt az előny kiépítésében, hátul pedig Szikora Melinda mutatott be szép védéseket. Bő tíz perc alatt hárommal ment a Ferencváros, az oroszok azonban nem szakadtak le, 2-3 gólon belül maradtak. Az utolsó percekre mintha szétestek volna a hazaiak, így a Fradi már nem hibázott, 33–28-ra megnyerte a csoportkörben az utolsó mérkőzését is. A középdöntőbe, a Vardar Szkopje hét, a Buducsnoszt hat, a Ferencváros öt, a Metz négy, míg a Thüringer kettő pontot visz tovább magával.