Megállíthatatlan a Rockets • SportTV

Megállíthatatlan a Rockets

2016. 12. 18. 10:03

Megszakítás nélkül tizedszer nyert az NBA-ben a Houston, amely ezzel már a harmadik helyen áll a nyugati főcsoportban. Pedig nagyon úgy tűnt, ezúttal megszakad a Rockets sorozata, hiszen két perccel a rendes játékidő vége előtt a Minnesota 12 ponttal vezetett a texasiak ellen. A vendégek azonban hosszabbításra mentették az összecsapást, majd a ráadásban két ponttal győztek. A Houstonban James Harden 28 ponttal, 13 gólpasszal és 9 lepattanóval zárt, csapata 16 pontjából 10-et dobott az extra játékidőben. Társai közül Ryan Anderson, hét triplájának is köszönhetően, ugyancsak 28 pontot szórt. A Wolvesban parádés meccse volt Karl-Anthony Townsnak, aki 41 pontot, 15 lepattanót és 5 gólpasszt jegyzett, de a győzelemhez ez sem volt elég.

A Rockets lemaradása továbbra is három mérkőzés a ligaelső Golden State mögött, miután a Warriors nagyon simán nyert a Portland ellen. Kevin Durant 31 játékperc alatt 11/13-as mezőny-, közte 4/5-ös triplamutatóval 34 pontot, továbbá 11 lepattanót és 4 gólpasszt szerzett.

Pályafutása 50. tripla-dupláját érte el Russell Westbrook. A Thunder irányítója a Phoenix elleni találkozón 26 ponttal, karriercsúcsot jelentő 22 gólpasszal és 11 lepattanóval járult hozzá a győzelemhez.

Nyert a keleti listavezető Cleveland is. A Cavs a Lakers elleni találkozó előtt adta át a bajnoki gyűrűt a most már a Los Angeles-i együttesben szereplő Tyimofej Mozgovnak, a korábbi csapattársak pedig egészen sajátos módon köszöntötték az orosz centert…

A mérkőzés végén aztán már nem örülhetett Mozgov, a címvédő a nagy hármasa vezetésével nyert. LeBron James 26 pontjából 16-ot a negyedik negyedben dobott, kiosztott továbbá 9 gólpasszt, Kyrie Irvingnek 21 pontja mellett karriercsúcs-beállítást jelentő 12 asszisztja volt, Kevin Love pedig 27 pontig és 17 lepattanóig jutott.

(Sport Tv)

NBA, december 17.

Oklahoma City Thunder (16-11)-Phoenix Suns (8-19) 114-101
Detroit Pistons (14-15)-Indiana Pacers (14-14) 90-105
Atlanta Hawks (13-14)-Charlotte Hornets (15-13) 99-107
Cleveland Cavaliers (19-6)-Los Angeles Lakers (11-19) 119-108
Minnesota Timberwolves (7-19)-Houston Rockets (21-7) 109-111 – hosszabbítás után
Denver Nuggets (11-16)-New York Knicks (14-13) 127-114
Golden State Warriors (24-4)-Portland Trail Blazers (13-16) 135-90