Nem bírt a bajnokkal a Slovan • SportTV

Nem bírt a bajnokkal a Slovan

2016. 12. 23. 22:16

A KHL címvédője, a Metallurg Magnyitogorszk Pozsonyban lépett jégre a Slovan ellen. A hazaiak rosszul kezdték a mérkőzést, 16. perc elteltével Alexander Szlomin duplájával már 2-0-ra vezetett a bajnok. A pozsonyi publikum nagy örömére még a harmad vége előtt Jeff Taffe találatával szépített a Slovan. Sőt! A második harmad elején az egyenlítés is összejött a szlovákoknak: Svarny kék vonalról leadott lövése többször is megpattant, és végül Jeglicről került a vendégek kapujába. A haramd vége előtt a cseh Tomas Filippi szerzett korongot erőszakosan a támadó harmadban, és egyedül be is fejezte az akciót, újra vezetéshez juttatva a Magnyitkát. A védelem újabb hibáját a harmadik harmad közepén Zaripov használta ki, beállítva a 4-2-es végeredményt. A Magnyitogorszk továbbra is a vezeti a Keleti főcsoportot, míg a Slovan a 11. nyugaton.

KHL, pénteki eredmények

Admiral Vlagyivosztok – Jugra Hanti-Manszijszk 4-1 (0-0, 3-0, 1-1)
Szibir Novoszibirszk – Jokerit Helsinki 3-0 (0-0, 0-0, 3-0)
Metallurg Novokuznyeck – Dinamo Riga 0-6 (0-1, 0-5, 0-0)
Avangard Omszk – Dinamo Minszk 0-1 (0-1, 0-0, 0-0)
Barisz Asztana – Traktor Cseljabinszk 3-4 (0-1, 0-2, 3-1)
Lada Togliatti – SZKA Szentpétervár 2-3 (1-2, 0-0, 1-0, 0-1) – hosszabbítás után
Slovan Bratislava – Metallurg Magnyitogorszk 2-4 (2-1, 1-1, 0-1)
Medvescak Zagreb – Szalavat Julajev Ufa 3-2 (0-0, 2-2, 0-0, 0-0 1-0) – büntetőkkel