A Real százados, Ramos félezredes • SportTV

A Real százados, Ramos félezredes

2017. 02. 14. 08:59

Ezen a héten bővítettük a palettát, a Clásico két csapata mellett az Atlético találkozója is kínált érdekességeket a számok, statisztikák kedvelőinek.

+ A Barca a negyedik csapat, amelyik 6–0-ra tudott nyerni a Mendizorrozában az Alavés vendégeként. Előtte ugyanabban az idényben az 1939–40-esben országos bajnokin a Real Sociedadnak, a kupában az Athletic Bilbaónak, a tartományi (regionális) bajnokságban az Osasunának sikerült ugyanez. 77 év után meg most a Barcának.
o Az Alavés nem sűrűn talál hazai pályán a saját kapujába. 2001. január 7. óta Alexis Ruano az első, aki öngólt vétett a Medizorrozában.
= A Barcelona szupertriója, az MSN 67 gólnál jár az idényben, 27-tel van többje mint a Real Madrid BBC-jének. Amióta a két csatárhármas összeállt (2014 ősze), sosem volt ekkora különbség az eredményességük között.
+ Sergio Ramos 500. tétmérkőzést játszotta Realban az Osasuna ellen, egyben ez volt a 350. bajnokija a királyi csapat mezében. A félezer meccs sorozatok szerinti megoszlása: 350 La Liga, 96 BL, 39 Spanyol Kupa (Copa del Rey), 10 spanyol Szuperkupa, 3 klub-vb, 2 európai Szuperkupa.
o A Real vonatkozó szereplési örökrangsorát Raúl vezeti 751 szerepléssel, Iker Casillas (726) és Manuel Sanchís (710) előtt, Ramos az 500-zal a 12. Csak a bajnokikaz számolva Raúl (550), M. Sanchís (523), Casillas (510) az élcsoport sorrendje.
= Zidane edzőként 40. meccsén érte el a 100. bajnoki pontját a Reallal. Miguel Munoznak 41 (persze, átszámítva 3 pontosra a győzelmeket, az ő korában csak 2 pont járt azokért..), José Mourinhónak és John Toshacknak 43-43 mérkőzés kellett ugyanehhez.
+ A Real Madrid CR7 vezető góljával érte el a 100 gólos határt az idény tétmeccsei közül ez volt a 35. a madridiak számára. Az elmúlt években a következő meccszámok kellettek a százas határ eléréséhez: 2015-16: 36, 2014-15: 34, 2013-14: 38, 2012-13: 42, 2011-12: 32.
o A topligákból (a franciákat is idevéve) ebben az idényben a Barcelona és a Monaco érte el csak korábban a 100 gólt a Real Madridnál.
= Isco idegenben több mint két év után szerzett ismét gólt idegenben a LaLigában. Ezt megelőzően 2014. december 12-én Almeríában talált a kapuba a Santiago Bernabéun kívül.
+ Cristiano Ronaldo öt esztendő után talált be az El Sadarban,
o Fernando Torres 1999 óta az első Atlético-játékos, aki 11-esből a kapufát találja el (Akkor a brazil Juninho volt a „tettes”.). Az Atleti az idény kilenc 11-eséből hatot kihagyott, ebből az elmúlt négyet sorozatban. Ilyen negatív szériát legutóbb 1997 januárja és áprilisa között produkált az együttes.
= Másodszor fordul elő, hogy az Atlético a 86. perc után fordít hátrányból két góllal Az ezt megelőző eset 1997. március 23-ra datálódik. Akkor a Rayo Vallecasban az 57. percben az argentin Klimowicz révén szerzett vezetést, amelyet a román Prodan a 86. percben kiegyenlített, a győztes gólt pedig a szerb Milenko Pantics lőtte a 88. minutumban – történetesen éppen 11-esből…