A Juve lenullázta a Barcelonát • SportTV

A Juve lenullázta a Barcelonát

2017. 04. 20. 11:03

Folytatódik az idények versenye „a k.o.-fázisok legtermékenyebbje” nem létező címért. Az eddigi legmagasabb gólátlagot az 1999–2000-es rájátszás hozta, 3.4-del. Az idei rájátszás ezt sokáig jelentősen meghaladta, de még a szerdai versenynap „csak” négy góljával is 3.5 az átlag (84 gól 22 meccsen). Hogy az idény végén is meglegyen a csúcsjavítás, a hátralévő 5 találkozón együtt 9 vagy több gólt kell elérnie a versenyben lévő négy csapatnak.

AS MONACO–BORUSSIA DORTMUND 3–1

+ A Monaco negyedszer érte el az elődöntőt, először 2004 óta a BL-ben, abban a kirásban be is jutott a döntőbe. Egyetlen más francia csapatnak sem sikerült egynél többször elődöntőznie, a Nantes, a Lyon és a PSG is egy-egy alkalommal jutott el a legjobb négyig a BEK-/BL-históriában.
o Negyedszer fordult elő, hogy egy, a főtáblára a negyedik kalapból kisorsolt csapat eljutott az elődöntőig. Ez a bravúr korábban a Dinamo Kijevnek (1998-99), ugyancsak a Monacónak (2003-04) és a most legyőzött ellenfélnek, a Borussia Dortmundnak (2012-13) sikerült.
= Kylian Mbappé lett a második Monaco-játékos, aki négy egymást követő BL-meccsen is betalált Fernando Morientes (2004. április-május) után.
+ Csak Raúl szerzett 19. évének betöltése előtt több gólt (6) a Bajnokok Ligájában, mint Mbappé. A francia ifjonc szerdán 18 éves 120 napos korában talált a BVB kapujéba, ezzel a legfiatalabb 5 BL-gólos játékos lett Raúét (18 év 162 nap) megelőzve.
o A francia csatár Cristiano Ronaldóval holtversenyben a legtöbb gólt (5) szerezte a sorozatban ebben a naptári évben.
= Mbappé 3. perces találata a leggyorsabb Monaco-gól volt a BL k.o.-szakaszában. A klubcsúcsot ugyancsak 3. perces góllal korábban Javier Saviola állította fel 2004. október 19-én az Olympiakosz elleni 2–1-es hazai csoportmeccsen.
+ Radamel Falcao 5. találatával egyéni idénycsúcsot állított fel a ligában. Korábban a Porto játékosaként 2009-10-ben négyszer volt eredményes.
o A kolumbiai csatár 45. góljánál jár 50. európai kupamérkőzése után.
= Marco Reus 16. góljával holtversenyben 3. a német játékosok örök BL-góllistáján. Csak Thomas Müller (39) és Mario Gómez (26) szerzett több gólt nála honfitársai közül.
+ Ousmane Dembelé hatodik gólpasszával egyidényes klubrekordot állított fel. Korábban Mario Götze öt assziszttal fejezte be a 2012-13-as szezont.

FC BARCELONA–JUVENTUS 0–0

+ A Juvntus 7. alkalommal került be a BL elődöntőjébe. Ez olasz rekord, korábban az AC Milan hatszor szerepelt a négy között a milliomos elitligában.
o A Barcelona másodszor bukta el az elődöntőbe kerülést két egymást követő idényben 2003-04 (nem játszott a sorozatban) és 2004-05 (kiesett a nyolcaddöntőben) óta.
= A Juventus a harmadik csapat, amely „lenullázta” a Barcelonát kétmeccses BL-párharcban. Ez korábban csak a Manchester Unitednek (2007-08, elődöntő, 0–0 és 1–0) és a Bayern Münchennek (2012-13, elődöntő, 4–0 és 3–0) sikerült.
+ A 74%-os Barca-labdabirtoklás a legmagasabb érték, amelyet egy csapat elért BL-meccsen az elmúlt 7 évben. (Csak éppen nem ment vele semmire…)
o A Barcelona a döntetlennel 16 meccses hazai győzelmi sorozatának vetett véget, ezt megelőzően az Atlético Madrid távozott veretlenül 2014. április 1-jén a Camp Nouból, az 1–1-es negyeddöntő mérkőzéssel.
= A Juventus megismételte 20 évvel ezelőtti első tíz meccses veretlen sorozatát. Az 1996-97-es kiírásban ezzel már a döntőig jutott el, ott azonban emlékezetes mérkőzésen 3–1-re kikapott a Borussia Dortmundtól.
+ A torinói csapat csupán 2 gólt kapott ezen a tíz találkozón, ez korábban csak az Ajaxnak (1995-96) és az Arsenalnak (2005-05) sikerült. Furamód mindketten szintén bejutottak a döntőbe, és szintén elveszítették azt!
o Ez volt a Juventus 167. BL-meccse, de az első, amelyen azonos összeállításban lépett pályára, mint a megelőző találkozón!
= Messi 115. BL-fellépésével a klubrangsorban behozta Carles Puyolt, őszig minimum együtt állnak a harmadik helyen Xavi (151) és Iniesta (122) mögött. Az argentin zseni ugyanakkor 4 esztendeje eredménytelen a BL negyeddöntőiben, 755 perce nem szerzett gólt ebben a fordulóban.
+ Dani Alves az első brazil játékos, aki elérte az 50 mérkőzést a Bajnokok Ligája kieséses szakaszában. Összesen 141 BL-szereplésével pedig holtversenyben a 2. nem európai játékos honfitársával, Roberto Carlosszal együtt, csak az argentin Javier Zanetti (160) előzi meg őket a sorban.