Veszprém: ismert ellenfél jöhet • SportTV

Veszprém: ismert ellenfél jöhet

2017. 05. 02. 08:52

Ma már egy-egy nagyobb sportesemény sorsolása – különösen a döntők felé közeledve – legalább akkora médiaesemény, mint maguk a mérkőzések. A kézilabda BL Final Fourjának sorsolását természetesen a négyes döntő városában, Kölnben tartják meg kedden délben. A veszprémi együttes nem kaphat ismeretlen ellenfelet. A PSG-vel eddig 8-szor meccselt a sorozatban 4–1–3-as mérleggel. A Vardarral szemben 10 meccsen 4–4–2 a mérlege, míg a Barcelona elleni BL-balansza a legrosszabb, 1 győzelem mellett 7 vereség, ebből egy-egy vesztes bronzmeccs (2014) és döntő (2015).

A négyes döntő előtt az európai szövetség honlapján megjelent egy szám-összeállítás, amely a sorozat adatait tartalmazza 0-tól 20 000-ig. Íme, az összeállítás a Bajnokok Ligája 2016–17-es kiírásáról:

0 – játékos lesz ott mind a 8 eddigi Final Fourban
0 – klubnak sikerült megvédenie címét az eddig 7 kiírás során (ez most is folytatódik, hiszen a védő Kielce kiesett a nyolcaddöntőben)
0 ­– német klub jutott be a négy közé, ez újdonság a Final Four históriájában
1 – újonc csapat szerepel a legjobb négy tornáján: a macedón Vardar Szkopje
1 – játékos védheti meg a címet az idén: a Vardar horvát szélsője, Ivan Cupic, aki tavaly még a Kielcét erősítette
1 – testvérpár száll harcba a győzelemért Kölnben: a PSG válogatott fivérpárja, Nikola és Luka Karabatic
1– korábbi BL-győztes csapat került a Final Fourba, a Barcelona (összesen 8-szor hódította el a trófeát a BEK-/BL- korszakban), a másik három bármelyike újonc győztes lenne
2 ­– győztese volt a csoportkörnek – a Barcelona és a Vardar – , mindketten bejutottak a legjobb négybe is
2 – csapat volt ott tavaly is a záró tornán Kölnben: a Veszprém és a PSG
2 – csapat nyert oda-vissza az idei negyeddöntőben: a Vardar és a Veszprém

3 ­­– együttest is spanyol edző dirigál a Final Fourban: a Barcelonát Xavi Pascual, a Vardart Raúl González, a Veszprémet Javier Sabaté

Fotó: mkb-mvmveszprem.hu

3 – alkalommal fordult elő, hogy a címvédő a következő évben a nyolcaddöntőben már elbúcsúzott: a Hamburg 2014-ben, a Flensburg 2015-ben és a Kielce az idén
4 – egymást követő alkalommal jutott el a Telekom Veszprém a döntő négyes tornára
5 – egymást követő évben vezetett csapatot a négyes döntőben az izlandi sztártréner, Gudjor Valur Sigurdsson. Miután négyszer (Löwen 2011), Köbenhavn (2012), Kiel (2013, 2014) elmulasztotta megszerezni a trófeát, 2015-ben a Barcelonával sikerült neki. Idén is BL-indulót dirigált, de már a nyolcaddöntőben búcsúznia kellett a Löwennel
6 – a világ legjobbjának megválasztott játékos tagja a mostani döntős mezőnynek: Nikola Karabatic (PSG, 2007, 2014, 2016), Thierry Omeyer (PSG, 2009), Daniel Narcisse (PSG, 2012), Mikkel Hansen (PSG, 2011), Filip Jicha (Barcelona, 2010) és Sterbik Árpád (Vardar, 2005)
9 – játékos szerzett 10 vagy több gólt a BL Final Fourjában valamelyik mérkőzésen
13 – különböző klub vett részt a 2010-es első torna óta a Final Fouron, a listavezetők: a Barcelona és a Kiel (6-6), a Veszprém (4), a Ciudad Real/Atlético Madrid és a Kielce (3-3)
14 ­ – edszer elődöntős a Barcelona a BL-ben és a jogelőd BEK-ben. A Veszprém hatodszor, a PSG másodszor, a Vardar először játszik elődöntőt
19 – meccs végződött döntetlennel ebben a BL-kiírásban, a legutóbbit a PSG és a Szeged játszotta (30–30) a negyeddöntő visszavágóján
41 ­– volt a negyeddöntő legalacsonyabb összgólszámú meccse a Barcelona–Kiel 23–18-as összecsapáson. Az egész sorozat legkisebb gólmennyiségét a Metalurg–Elverum találkozó 35-je hozta, az ukrán csapat 18–17-re győzte le a norvégot
54 – gólos átlagot hozott az idei negyeddöntő 8 meccse
67 – alkalommal győzött vendégcsapat eddig az idei kiírásban, a negyeddöntőben három (Vardar, PSG, Veszprém)
79 – a gólkülönbsége a PSG-nek 18 ez idénybeli BL-meccsén
106 – góllal vezeti az aktuális góllövőlistát Uwe Gensheimer (PSG)
111 – mérkőzést nyert az idei BL-kiírásban a hazai csapat, beleértve a negyeddöntőbeli négyet
245 – gól született a tavalyi Final Fourban, amelynek a legmagasabb volt a gólátlaga az eddig 7 torna közül. 2014-ben 244, 2013-ban 243 gólt értek el a csapatok. A legkevesebbet, mindössze 191-et 2012-ben dobták
428 – gól esett a negyeddöntő 8 mérkőzésén
10 125 – szurkoló látta a Kiel–Barcelona mérkőzést, a negyeddöntő leglátogatottabb meccsét
10 868 – gólt szereztek a csapatok a csoportkör kezdetétől a 2016–17-es BL-kiírásban
12 250 – nézőjével a Zagreb–Veszprém meccs volt a kiírás a helyszínen legnézettebb mérkőzése
17 288 – szurkolót vonzott a negyeddöntőben a Kiel és a Barcelona két összecsapása
20 000 – néző láthatja az idei Final Four minden mérkőzését Kölnben, elővételben ugyanis minden jegy elkelt

Sport1 12:00 Férfi kézilabda BL, a Final Four sorsolása (kommentátor: Matuz Krisztián)