A Valencia nem először fricskázott • SportTV

A Valencia nem először fricskázott

2017. 08. 28. 12:12

Új szezon, új meccsek, új érdekességek. A régi: mi továbbra is jelentkezünk a Barcelona és a Real Madrid aktuális meccsének statisztikai érdekességeivel.

ALAVÉS–BARCELONA

+ Gerald Piqué a 13. játékos, aki a Barca mezében elérte a 400. hivatalos (tét-) mérkőzését a klub 117 esztendős történetében. Az előző egy tucat, a szereplési számok rendjében: Xavi, Iniesta, Puyol, Messi, Migueli, V. Valdés, Rexach, Busquets, Amor, Zubizarreta, Segarra, Alexanko
o Messi 10. kihagyott 11-esével a LaLiga élcsoportjába „verekedte fel magát”. A legtöbb büntetőt rontók élcsoportja: Hugo (15 hiba/71 kísérletből), Quini (13/43), Tamudo (12/42), Dani (11/45), Senor (11/35), Luis Ufarte (10/36), Messi (10/56), Cristiano Ronaldo (10/68). Összesen pályafutása 100. büntetőjét végezte az argentin (beleszámítva a barátságos és a válogatott meccseket is), ez volt a 22. hibája, 78-szor belőtte a tizenegyest.
= Fernando Pacheco a második kapus, aki kifogta Ronaldo és Messi büntetőjét is. (Az első Gorka Iraizoz, a Girona jelenlegi portása, aki persze korábbi állomáshelyén, az Athletic kapujában babrált ki a két világsztárral.)
+ A legutóbbi 19 tizenegyesből, amelyet a Barca bajnokiján megítéltek, az összeset a katalánok javára adták meg, az ellenfeleknek egyet sem.
o Messi a legutóbbi öt olyan meccsen, amelyen kihagyott 11-est a Barcában, előtte vagy után szerzett érvényes gólt is.
= Az ötszörös aranylabdás a harmadik játékos a topligák históriájában, aki túlszárnyalta a 350 gólos bajnoki határt, Gerd Müller (365) és Jimmy Greaves (357) mögött.
+ Ernesto Valverde a nyolcadik edző, aki kapott gól nélküli két győzelemmel rajtolt a ligában a katalánokkal. Az elődök: Ljubisa Brocsis, Terry Venables, Johan Cruyff, Carles Rexach, Louis van Gaal, Geraldo „Tata” Martino és Luis Enrique.

REAL MADRID–VALENCIA

+ Marco Asensio második gólja pillanatában az előtte pályán töltött 223 perc alatt az ötödik gólját szerezte, azaz átlagban 44 ás fél percenként betalált a kapuba.
o Soler egyeníltő góljával a Valencia a históriája során már a harmadik olyan sorozatot teljesítette, amelyben öt egymást követő bajnokin legalább egyszer betalált vendégként a Real Madrid kapujába.
= A Real 15 legutóbbi meccséből egyet nyert meg, amikor a 80. percben vereségre állt, ez a Depor elleni tavaly decemberi 3–2 volt, amelyen Mariano Díaz (84.) és Sergio Ramos (92.) góljával fordított a királyi gárda.
+ A Valencia ötödik alkalommal remizett a Bernabéuban legutóbbi 8 látogatása közül.
o A Real folyamatos gólszériája már elérte a 70 mérkőzést. A Santos „világcsúcsa” már csak négy meccsnyire van…
= Két forduló után a Real Sociedad vezeti a LaLiga táblázatát. A Real a legutóbbi 15 esztendőben csupán kétszer sem vezetett, pedig négy alkalommal (2006–07, 2007–08, 2011–12 és 2016–17) is megszerezte a bajnoki címet az idény végén.
+ Az elmúlt 15 idényből a Real és a Barcelona mindössze öt alkalommal rajtolt egyaránt hibátlanul (2004, 2009, 2011, 2013, 2016). Amikor bármelyikük pontelőnybe került a másikkal szemben (2015, 2012, 2007, 2006 Barca, 2008 Real) ötször meg is nyerte a bajnokságot a végén, kétszer (2011 Real, 2006 Barca) fordult a kocka május-júniusig. (Ennyit a „korán van még, nagyon sok van hátra” érvelésről – mindössze két forduló után 5–2 a tendencia…)