Legutóbbi frissítés 2017. október 26. 10:05
Egyéb

Levélben ajánlom! bezár

Bayern: kéttucatos sorozatgyőzelem

Fotó: twitter.com/optafranz

Négy mérkőzést közvetítettünk kedden és szerdán a DFB-kupa jelen kiírásának második fordulójából. E négy meccsel kapcsolatos adatokból, számokból, statisztikai érdekességekből válogattunk.

+ A Mönchengladbach három vesztes csata (1971, 1976, 2012) után először tudta legyőzni a Fortuna Düsseldorfot a DFB-kupában.
o Jannik Vestergaard, a dán válogatott védő a tavaly december 3-i, Dortmund elleni 1­1-es bajnoki óta először nem szerepelt a Gladbach együttesében.
= A legutóbbi 5 alkalommal mindannyiszor továbbjutott a Dortmund, amikor idegenben exkeletnémet klubokkal játszott a kupasorozatban.
+ Gonzalo Castro 32 másodperccel csereként pályára lépése után, első labdaérintéséből talált be a magdeburgiak kapujába.
o Alexander Isak minden idő második legfiatalabb BVB-játékosaként, 18 éves 1 hónapos és 3 napos korában szerzett gólt a DFB-kupában. A rekordot 1978 októberében Ralf Augustin állította fel, 18 éves és 7 napos korában elért találattal.
= Joshua Kimmich az egész idényt tekintve 81%-os pontossággal passzolt a Leipzig elleni kupameccs előtt, ott azonban 75%-osan sikerültek csak átadásai.
+ Az 1. FC Köln az idényben lejátszott 14 tétmérkőzéséből csak kétszer tudott egynél több gólt elérni – a két DFB-kupamérkőzésen.
o Arturo Vidal a lipcseiek ellen 100. tétmérkőzését játszotta a Bayern színeiben.
= Naby Keitát legutóbbi 7 tétmérkőzésén harmadszor állították ki az RB Leipzigből és a guineai válogatottból.
+ Thiago Alcántara „kedvenc ellenfele” a lipcsei csapat, immár harmadik egymást követő meccsen talált a kapujába, azaz a két együttes összes egymás elleni tétmérkőzésén eredményes volt.
o A Köln és a Werder Bremen egyaránt nyeretlen még a Bundesligában 9 forduló után – a kupából mindketten élvonalbeli csapatot vertek ki, hosszabbítás nélküli győzelemmel.
= A Bayern 14 legutóbbi hosszabbításos DFB-kupameccséből 13-szor győztesen került ki, ez 93%-os hatékonyságot jelent. Az egyetlen kivétel a 2015. április 18-i elődöntő, amelyen 1–1 után a 11-es rúgásokat 2–0-ra elbukta a Dortmund ellen.
+ A bajor gárda legutóbbi 8 tizenegyespárbajából a hetediket nyerte meg – kivétel ld. feljebb.
o A Bayern sorozatban 24. idegenbeli DFB-kupameccséből került ki győztesen – ezzel tovább javította az általa tartott rekordot.