Barca: 10 pont előny a madridiak előtt • SportTV

Barca: 10 pont előny a madridiak előtt

2017. 11. 20. 09:09
Olvasási idő: 3 perc

A két madridi óriás remizett egymással, a Barca újra győzött – a különbség tízpontosra nőtt a fővárosiak és a katalán sztárgárda között. Ekkora hátrányt sosem tudott behozni egyetlen csapat sem a LaLiga történetében.

LEGANÉS–BARCELONA 0–3

+ A Barca még veretlen, de az Atlético és a Valencia is az 12 forduló után – mindössze másodszor a bajnokság históriájában. Először az 1996–97-es idényben fordult elő ugyanez, akkor a Barca, a Real Madrid és a Depor nem talált legyőzőre az első egytucat fordulóban.
o Luis Suárez 478 perces bajnoki gólcsendjét megtörve talált be a kapuba. Első gólja előtt legutóbb a Wanda Metropolitano bajnoki megnyitóján az Atleti ellen volt eredményes, október 14-én.
= A Leganés ellenit megelőző legutóbbi dupláját több mint fél éve, április 29-én érte el az uruguayi csatárcsillag, az Espanyol kapuját vette be kétszer.
+ Paulinho első 435 LaLigában lejátszott perce alatt 4 gólt szerzett. Barca-beli pályája kezdetén Messi ennyi meccsperc utáb 2, Suárez odaigazolását követően egy gólnál járt.
o Andrés Iniesta a Leganés ellen 300. bajnoki győzelmét aratta, ezzel hatodik a spanyol örök ranglistán.
= Negyedszer fordul elő a bajnokság történetében, hogy egy csapat 12 forduló után 11 győzelemmel és egy döntetlennel áll a táblázat élén. Először 1991–92-ben a Real Madrid állt ilyen mérleggel, végül nem lett bajnok. Másodszor a Barca mutatta fel ezt a mérleget 2012–13-ban, a végén bajnokságot nyert. Garmadjára ugyancsak a Barcának sikerült így rajtolnia 2013–14-ben, de akkor a Real (Mourinhóval) a végén elhappolta a címet.
+ A Leganés az első 10 fordulóban összesen 5 gólt kapott, a legutóbbi kettőben viszont hatot.

ATLÉTICO MADRID–REAL MADRID 0–0

+ A két madridi együttes 268 tétmérkőzést vívott egymással a szombati csata előtt. Ezek versenytípusok közti megoszlása: 160 országos bajnoki, 40 kupa, 2 spanyol Szuperkupa, 4 ligakupa, 9 BEK-BL, 51 tartományi bajnoki.
o A 269. derbi madrileno egyszersmind spanyol nemzeti csúcs is. A Barcelona és az Espanyol 256 tétmeccset vívott egymással, a Clásico két résztvevője összesen 236-ot.
= Az Atlético ötödik stadionjában fogadta a Realt, s másodszor remizett vele az első összecsapások során. A másik négy első derbi madrileno rredménylistája: O’Donnell (1914) AtMa–Real 2:0, Metropolitano (0924) AtMa–Real 0:1, Vallecas (1930) AtMa–Real 1:3, Vicente Calderón (1967) AtMa–Real 2:2.
+ 36 éve ez volt az első derbi, amelyet a csapatok pontazonossággal kezdtek meg. 1981. április 19-én a 3. Atletinek és a 2. Realnak egyaránt 41 pontja volt, amikor megmérkőztek. A Real 2–0-ra győzött, ám a bajnokságot egy hétre rá a Real Sociedad nyerte meg.
o 2007. február 24. óta most fordult elő először, hogy a két csapat úgy találkozott egymással, hogy mindketten gyengébben álltak a táblázaton a 2. helynél. Ez a 24. játéknapon történt, a bajnokság végén a matracosok a 4. helyen végeztek, a királyi gárda az 5.-en.
= Ezt megelőzően több mint 24 esztendővel ezelőtt, 1983. október 2-án játszottak egymással gól nélküli döntetlent bajnokin.
+ Antoine Griezmann nyolcadik egymást követő bajnokiján maradt eredménytelen. Az összes tétmeccset beszámítva legutóbb 715 perccel ezelőtt lőtt gólt az Atléticóban, a Chelsea elleni BL-meccsen, tizenegyesből.
o Az Atlético a legutóbbi négy derbit elveszítette , amikor arra válogatott meccsszünet után közvetlenül került sor. 2003. június 15-én 4–0-ra, 2005. október 15-én 3–0-ra, 2008. október 18-án 2–1-re, 2016.november 18-én pedig 3–0-ra kapott ki az Realtól, most viszont 0–0-t játszott vele. Legutóbb válogatott meccs után 1984. március 4-én győzte le a fehéreket, 1–0-ra.
= A Real csupán egyet veszített el legutóbbi 9 Atlético elleni rangadójából idegenben, a másik nyolcból négyszer nyert, 4-szer remizett.
+ Harmadszor fordul elő, hogy egy csapat 6 győzelemmel és 6 döntetlennel áll a táblázaton 12 forduló után. Először a Real Madrid 1978–79-ben állt ilyen mérleggel, a szezon végén bajnok lett. 1984–86-ban ugyaninnen indulva a Real Sporting Gijón az idény végén a 6. helyre futott be. Most az Atlético áll így.

o Diego Simeonével a kispadon az Atleti mérlege 25 derbi madrilenón: 8-8 győzelem és döntetlen, 9 vereség. A Cholót megelőző érában több edzővel a mérleg 25 Real elleni összecsapáson: 2 győzelem, 6 döntetlen, 17 vereség.

= A két madridi óriás összesen 7. alkalommal játszott egymással 0–0-t az Atlético pályáján. Ebből négy volt kupameccs, egy Bajnokok Ligája-találkozó és ez volt a második bajnoki, 1993. október 2. után.
+ Cristiano Ronaldo eddigi LaLiga-gólszámai a 12. forduló után. 2009: 5, 2010: 14, 2011:14, 2012: 12, 2013: 13, 2014: 20, 2015: 8, 2016: 8, 2017: 1.