Legutóbbi frissítés 2017. november 22. 12:39
UEFA Bajnokok Ligája

Levélben ajánlom! bezár

Cristiano újabb csúcsai

Fotó: EUROPRESS/AFP

A kilencedik BL-játéknapon 29 gól született – gól nélküli döntetlen nem volt – , ez 3,62 gólos meccsenkénti átlagot jelent. A játéknapon két csapat, a címvédő Real Madrid és a török bajnok Besiktas csatlakozott a nyolcaddöntő 16 együtteséhez, utóbbi története során első alkalommal. Az abszolút gólrekorder Ronaldo duplájával újabb csúcsokat állított fel, illetve javított tovább.

+ Felipe, a Porto játékosa lett a sorozat történetének 200. betaláló brazil játékosa. Az ötszörös világbajnok az első ország, amelynek futballistái elérték ezt a határt.
o Immár Luka Modric a BL históriájának legeredményesebb horvát játékosa. A középpályás az APOEL elleni góljával – amely első találata volt tétmeccsen az idényben – 64-nél jár, ezzeal a 63 gólos Darijo Srnát utasította maga mögé.
= Roberto Firmino 1:25 perckor elért góljával a Liverpool BL-történetének leggyorsabb találatát érte el. Egy másodperccel előzte meg Sinama-Pongollét, aki 2005-ben egy másik sevillai csapat a Betis ellen 1:26 perckor talát a kapuba.
+ Öt forduló után 11 idegenbeli gólnál tart a Liverpool, ezzel beállította az 1998–99-es Man United angol rekordját a BL-ben. (Csak emlékeztetőül: annak az idénynek a végén az MU emelhette magasba a trófeát!) .
o Karim Benzerma 24.-szer talált be idegenben, ezzel a sorozat 3. legeredményesebbje lett Ruud van Nistelrooyjal holtversenyben. Csak Cristiano Ronaldo és Lionel Messi lőtt több gólt idegenben ennél a kettősnél.
= Legalább négy gólt idegenben négy csapat ért el az első félidőben a BL-ben, ebből három(!) ebben az idényben, 2 (!) ezen a játéknapon történt. A négy mérkőzés: Roma–Bayern 1–7 (0–5) 2014. október 21.; Maribor–Liverpool 0–7 (0–4) 2017. október 14., és kedden AS Monaco–Leipzig 1–4 (1–4) valamint APOEL–Real Madrid 0–6 (0–4).
+ A keddi nyolc találkozón az első félidőkben 15 gól született, ebből 3-at a hazai, 12-t a vendég csapatok szereztek.
o Három játékos szerzett a csoportkör első öt mérkőzésének mindegyikén a BL történetében: Alessandro Del Piero (Juventus) 1995-ben, Szerhij Rebrov (Dinamo Kijev) 1997-ben és Cristiano Ronaldo most.
= Harry Kane első 8 BL-találkozóján 8 gólt ért el. Korábban ugyanezt csak Didier Drogba (Chelsea) és Diego Costa (Atlético Madrid) mondhatta el magáról.
+ Cristiano Ronaldo 32 BL-meccsen ért el egynél több gólt. Ezzel (is) csúcstartó, a második legjobb többszörös gólszerző Lionel Messi 27 mérkőzéssel.
o Phil Foden 17 éves és 177 napos korában lépett pályára a Feyenoord ellen, ezzel  ManCity legfiatalabb BL-játékosa lett.
= Dries Mertens 7. BL-góljával a belga örök ranglista holtversenyes listavezetőjévé lépett elő. A másik két hétgólos belga Wesley Sonck és Eden Hazard.
+ Raheem Sterling az első Man City-játékos, aki négy egymást követő BL-meccsen batalált az ellenfél kapujába.
o A Feyenoord 2002 óta az ötödik leghosszabb vereségsorozatban van a BL történetében Csak a Szpartak Moszkva (8 – 2006), a Rapid Wien (9 – 2009-tól máig), az Olympique Marseille (9 – 2012-től máig) és a Dinamo Zagreb (11 – 2011–12, 2015-től máig) szenvedett, illetve szenved el ennél hosszabb kudarcsorozatot.
= A ManCity első öt meccsét megnyerte a csoportkörben. Ez korábban három angol klubnak 4-szer sikerült (Man United  1997 és 2007, Arsenal 2005, Chelsea 2010).

+ A Liverpool a második klub a BL-ben, amely vissza is jött 0–3-ról és el is adott 3–0-s előnyt. Az első ilyen klub az Anderlecht volt.
o A Real Madrid története legnagyobb idegenbeli győzelmét érte al az APOEL ellen,. A korábbi csúcs kétszer 6–1 volt a Schalke 04 (2014. február 26.) és a Galatasaray (2013. szeptember 17.) ellen. Érdekesség, hogy Cristiano Ronaldo mindhárom meccsen egynél több gólt szerzett, a törökök ellen hármat, a németek és a ciprusiak ellen kettőt.