Legutóbbi frissítés 2017. december 23. 23:49
Spanyol

Levélben ajánlom! bezár

Sosem volt Barca-tripla Madridban

Fotó: EUROPRESS/AFP

Ezúttal szokásos statisztikai összeállításunk témája egyetlen egy mérkőzés: a Santiago Bernabéuban játszották a 175. bajnoki Clásicót, amely a két csapat 235. tétmérkőzése, a barátságos összecsapásokat is idevéve 267. találkozója volt.

REAL MADRID–BARCELONA 0–3

+ A riválisok 1929 februárja óta íródó bajnoki históriájában először fordult elő, hogy a Barca egymás utáni harmadik bajnokiját nyerte meg Madridban.  Tavalyelőtt novemberben 4–0-ra, idén  áprilisban 3–2-re, most pedig 3–0-ra győztek Messiék  a Bernabéuban. A túloldalon is volt már ilyen tripla: 1963-ban, 1964-ben és 1965-ben sorozatban 5:1, 2:1, 2:1 volt az eredmény a Camp Nouban a Puskás és Di Stéfano fémjelezte “fehér balett” javára.
o Messi karrierje során csak a Camp Nouban szerzett több gólt (306), mint a Santiago Bernabéuban (15). A valenciai Mestallában szintén 15-ször talált be, az összes tétmérkőzést figyelembe véve. A Bernabéuban elért 15-tel egyébként a Clásicók legeredményesebbje a stadionban, a következő két legeredményesebb közül Di Stéfano 13-at, Raúl 12-t szerzett itt a csúcsrangadón.
= Az argentin zseni 17 bajnoki góljánál senki sem szerzett többet a Real Madrid ellen a LaLigában. Ezzel beérte az örök rangsor élén a “Real-verő” Telmo Zarrát. Az ötszörös aranylabdás az egyetlen játékos, aki 10 egymást követő LaLiga-szezonban elérte a 15  gólos határt.
+ Minden tétmérkőzését figyelembe véve Messi 200 gólpasszt adott eddig a Barcelonában.

o Luis Suárez ötödik gólját szerezte 9. Clásicóján. Névikre,  a másik, a spanyol Luis Suárez (Miramontes) 1956 és 1961 között 8 gólt helyezett el a Real hálójában. Az uruguayinál több gólt egyetlen játékos sem szerzett a Real ellen, amióta ő először pályára lépett a blancókkal vívott találkozón.
= Lionel Messi 17. győztes Clásicóján szerepelt, ezzel csatlakozott Xavihoz és Di Stéfanóhoz. A listavezető még mindig Paco Gento 21-gyel. A skála másik végén Sergio Ramos áll, nála többet nem játszott senki sem vesztes Clásicón. Mögötte Segarra, Sanchís és Raúl áll 16-16 elveszített Clásicóval.
+ Barcelona a 21. század  összesített LaLiga-ponttáblázatán ezzel a győzelemmel érte be az 1417 ponttal vezető Real Madridot. Ezen a különleges táblázaton a Valencia a harmadik 1067 ponttal, a negyedik Sevillának 1004, az ötödik Atlético Madridnak 1002 pontja van.
o A Barca már harmadszor haladta meg egy naptári évben a 100 pontos határt. 2010-ben és 2012-ben 103, az idén 101 pontot szerzett a katalán óriás. A többi klub közül csak a Real Madrid érte el a 100 pontot 2010-ben.
= A katalán együttes 25-ösre növelte veretlen tétmérkőzéseinek sorozatát, ezzel a legjobb az öt európai topligában.
+ Gareth Bale-lel a soraiban a Real már a negyedik Clásicóját veszítette el Madridban. A walesi nem kezdett, de a már vesztésre álló csapatba végül mégis becserélte Zidane.
o A meccs előtt Mateo Kovaciccsal a kezdőben még nem veszített Clásicót a Real (2 győzelem, 1 döntetlen). Utána már igen… Az első félidőben a horvát egyébként 100%-os pontossággal passzolt 24 átadásából.
= Amikor Thomas Vermaelen játszott, a Barcelona még sosem kapott ki. Jelenleg a belga egyéni mérlege a csapat tétmérkőzésein: 13 győzelem, 3 döntetlen.
+ Karim Benzema több kapufát (6) lőtt a LaLiga-idényben, mint gólt (5).
o A 2017-es naptári év legeredményesebb játékosai karácsonykor: Messi  54 gól, Ronaldo, Lewandowski, Cavani és Kane 53-53. Az első négy már nem lép pályára az idén, a Tottenham csatárának viszont még elvileg két mérkőzése lesz gólszámának növelésre.
= A Barcelona 22. alkalommal vezet fog vezetni az idényfelezőnél január második hétvégéjén. Az elmúlt 10 esztendőből 8-szor az a csapat lett a bajnok, amelyik vezetett  a 19. forduló után. A két kivétel a 2006–07-es és a 2013–14-es idény, előbbiben a Real Madrid, utóbbiban az Atlético Madrid előzött a végén, mindkettő a Barcelona kárára.
+ A 17.  játéknapon a listavezető Barcelona győzelme mellett a 2. Atlético, a 3. Valencia, a 4. Real Madrid és az 5. Sevilla is kikapott. Hasonlóra legutóbb 13 éve, 2004. november 20-21-én volt példa a LaLigában.
o Zinédine Zidane az első Real-edző, akinek az irányításával a Real két egymást követő bajnoki Clásicót veszített Madridban.