„Vigaszági” negyeddöntők Davosban • SportTV

„Vigaszági” negyeddöntők Davosban

2017. 12. 29. 09:28

Mindkét a tornán induló válogatott, Svájc nemzeti együttese és a kanadai alkalmi válogatott megnyerte eddigi négy mérkőzését klubcsapat ellenfelével szemben a 91. Spengler-kupa nemzetközi jégkorongtornán. A pénteki játéknap van hivatva eldönteni, hogy a négy klub közül melyik kettő marad még versenyben, s kap újabb meccslehetőséget a válogatottak ellen a tornadöntőbe jutásért szombaton

Délután Torriani-csoportban a második helyen záró Dinamo Riga a Cattini-csoportban két vereséget elszenvedő Mountfield ellen bizonyíthatja, hogy egy KHL-csapat – legyen mégoly gyengécske is – csak-csak erősebb a cseh ligában vitézkedő együttesnél. (Képünkön a HPK elleni győztes gólt szerző rigai játékos, Miks Indreniks.) Az összecsapás győztese másnap a Team Canadával játszik, amelytől egyébként a Hradec Králové-i együttes egyszer már kikapott, méghozzá 5–3-ra a tornán.

Az esti találkozón a rendező, 25-szörös győztes HC Davos mérkőzik meg az eddig a csehekhez hasonlóan két vereséggel álló finn HPK-val. A svájciak már nyertek egy meccset a tornán, a finnek egy szoros, csak hosszabbításban elszenvedett vereség után szerzett gól nélkül kaptak ki a svájci válogatottól. Ha a Davos nyer, mindenképpen lesz hazai csapat a 91. tornafináléban, hiszen akkor az elődöntőben a helvét nemzeti együttes az ország egyik vezető klubcsapatával mérkőzik meg a döntőért,

Spengler-kupa nemzetközi jégkorongtorna, negyeddöntő. Sport1 15:00 Dinamo Riga–Mountfield HK, Sport1 20:15 HC Davos–Hämeenlinnan PK (kommentátor: Engyel István, szakkommentátor: Balogh Tibor)