Anoeta: 10 és fél év után bevéve • SportTV

Anoeta: 10 és fél év után bevéve

2018. 01. 15. 07:48

Az “őszi” utolsó forduló kissé rezüméje volt az egész idénynek: a Real ismét kikapott (otthon), a Barcelona – kétgólos hátrányból – nyert, mi meg ismét elmerülünk a számok, adatok tengerében…

REAL MADRID–VILLARREAL 0–1

+ A legkézenfekvőbb és a Real-szurkolók számára legborzalmasabb adat: a Villarreal 18. fellépésén, 12 vereség és 5 döntetlen utén első ízben tudott nyerni a Santiago Bernabéu Stadionban!
o Közel 9 éve, 2009 májusában fordult elő legutóbb, hogy a Real Madrid egymást követő két hazai bajnokiját is elveszítette. Akkor 6–2-re kapott ki a Barcelonától, majd 3–1-re a Mallorcától. Most is a Clásico volt az első
“elem”.
= Még régebben, 2007. február 4-én és 17-én fordult elő legutóbb, hogy a Real úgy ne nyerjen kétszer otthon egymás után, hogy gólt sem szerez közben. Akkor a Levante 1–0-ra nyert, a Betis gól nélkül ikszelt a Santiago Bernabéu Stadionban.
+ Először fordul elő a Real történetében, hogy 18 bajnoki után egyetlen játékosa sem érte el az 5 gólos határt.
o 2016 áprilisa éa 2017 szeptembere között fordult elő legutóbb a Reallal, hogy 25 egymást követő bajnokiból 5-ször is góltalan maradjon. Most ez történt a Betis elleni 0–1-gyel, az Atético és az Athletic elleni 0–0-val, a Barca elleni 0–3-mal és a Villarreal elleni 0–1-gyel.
= A Real 19 pontos hátránya a listavezető Barcával szemben a második legnagyobb a királyi klub históriájában. Ennél nagyobb hátránya csak az Atlético mögött volt 1995–96-ban, amikor a 33. fordulóig 21 pontos deficitet halmozott fel a későbbi bajnok matracosokkal szemben.

REAL SOCIEDAD–BARCELONA 2–4

+ A Barca több mint 10 és fél éves nyeretlenségi sorozatának vetett véget San Sebastianban. Ezt megelőzően 2007. május 5-én nyert a katalán óriás az Anoetában Eto’o és Iniesta góljával. Messi az egyetlen, aki a két csapatból akkor is pályán volt, 88 percet játszott.
o Lionel Messi 366. góljával mgelőzte Gerd Müllert az egy bajnokságban szerzett gólok száma tekintetében, s ezzel világcsúcstartó lett.
= A Barcelona ezt megelőzően csaknem 88 éve, 1930. február 2-án tudott fordítani az Anoetában akkor, ha ő kapta az első gólt.
+ Kétgólos hátrányból a mostani előtt legutóbb Villarrealban nyert a Barca, 2004. április 24-én fordított 0–2-ről 3–2-re.
o Paulinho 8 találatával a LaLiga legeredményesebb középpályása. 3-mal többet szerzett mint Griezmann, 4-gyel mint Cristiano és Bale, 6-tal mint Benzema.
= Félidőbeli vesztes állás után baszk csapat ellen idegenben legutóbb az első LaLiga-idényben győzött a Barcelona, amikor 1929. április 21-én 0:1-es félidő után 2:1-re győzte le az Irúnt. Az 59 ezt követő hasonló esetből 7-szer döntetlent ért el és 51-szer kikapott azóta – most meg másodszor nyert!
+ Luis Suárez 6 egymást követő bajnokin betalált, megismételve 2015-ös és 2016-os hasonló teljesítményét. Rajta kívül mindössze hatan tudták ugyanezt elérni a LaLiga históriájában: Lángara, Pruden, Zarra, Puskás, Messi és Cristiano Ronaldo. (Pruden kivételével a másik öt negyedszerre is elérte a hatos folyamatos gólsorozatot.)
o Messi 51 mérkőzés után szerzett gólt közvetlen szabadrúgásból. Ezt megelőzően meglehetősen régen, tavaly február 4-én az Athletic ellen talált be ilyenformán.
= Az ötszörös aranylabdás ezzel behozta a másik ötszörös aranylabdást, Ronaldót az örök LaLiga szabadrúgás-góllista élén 19 találattal. A további sorrend: Roberto Carlos (16 gól), Ronaldinho (15), Duda (13), Marcos Assuncao (12), Rivaldo (11), Benat és Nihat (10-10).
+ Az argentin 19 szabadrúgás gólja 279 bajnoki találatának 6.81%-a, Ronaldo 19-e a 305 LaLiga-góljának 6.23%-a.
o A 29 veretlen Barca-meccsel Ernesto Valverde csúcstartó a topligás edzők között, megelőzve Pep Guardiolát, akinek csak 28-as sorozata volt addig, míg csapata nem veszített a BL-ben a Sahtar ellen.