Legutóbbi frissítés 2018. január 16. 13:37
Egyéb

Levélben ajánlom! bezár

Csehország kontra Észak-Európa

Fotó: GETTYIMAGES

Két cseh csapat is a döntőbe jutásért lép jégre a jégkorong Bajnokok Ligájában, ráadásul mindkettő északi ellenféllel szemben. Mi kedden az Ocelári Trinec visszavágóját közvetítjük, amely kétgólos idegenbeli verség után igyekszik fordítani a jyväskyläi együttes ellen.

Az első, finnországi ütközet fordulatos csatát hozott. Először Adamsky révén a trineciek szereztek vezetést a 12. percben. A második harmadban nagyon belehúztak a finnek. A 27. percben Rooba egyenlített, majd 32:04 és 34:19  között 126 másodperc alatt három gólt (!) is beütöttek Peter Hamerlík kapujába. Mikko Mäenpää előbb kettős, majd normál emberelőnyből szerzett kétgólos vezetést, amit Janne Kolehmainen fejelt 5 az 5 ellen. A csehek azonban nem adták fel. Rendezték védekezésüket, veszélyes ellenakciókat vezettek, amelyek közül Tomás Marcinko öt öt ellen beütötte a szépítő gólt.
A 2–4 azt jelenti, a Trinecnek „csak” a szokott hazai BL-formáját kell hoznia. Az idény öt, a Werk Arenában rendezett találkozójából mindegyiket megnyerte, s abból négyet akkora különbséggel (3–0, 3–0, 9–1, 5–3), ami most is elég lenne a döntőbe jutáshoz, illetve a hosszabbításhoz. (Gólazonosságnál az idegenben szerzett találatok száma nem dönt.) Egyedül a nyolcaddöntőben a svéd Malmö Redhawks ellen elért 2–1 lenne kevés most a finnek ellen. A JYP idegenben sem elveszett csapat. A csoportküzdelmek során ugyan két kiszállása is háromgólos vereséggel ért véget, ám a további három meccsét egyformán megnyerte.
Izgalmas kis csatára van tehát kilátás, a másik ágon vagy a svéd szériát folytatandó (az eddigi három BL-kiírás mindegyikében svéd siker született) a Vaxjö Lakers vagy az idei cseh remekléseket megkoronázandó, a másik bohémiai együttes, a Bílí Tygri Liberec jut a fináléba szerdán. (Az első találkozón Csehországban 1–1-es döntetlen született.)
Sport2, 17:00, Ocelári Trinec–JYP, jégkorong BL-elődöntő, visszavágó (kommentátor: Engyel István)

(Sport TV)

Az évszázad meglepetéscsapata és az óriásölő

A legősibb futballsorozat, az FA-kupa mezőnye még csak a 3. körnél tart, hét párosításban kedden és szerdán újra egymásnak feszülnek a felek. Ezek közül kedd este egy élvonalbeli–harmadosztályú csatát közvetítünk, a Leicester City és a Fleetwood Town összecsapását. Az első találkozó gól nélküli döntetlennel ért véget, ám a tavalyelőtti angol bajnok (amely azzal kiérdemelte az évszázad meglepetéscsapata minősítést) ellen a League One-gárdának is akadtak lehetőségei. Persze a papírforma azt ígéri, a Premiership 8. helyezettje hazai pályán csak-csak legyűri a League One 11.-jét, de hát a patinás FA-kupa lassan 140 esztendős története jó néhány ”óriásölést” hozott már. A Fleetwood továbbjutása mindenképpen bekerülne ezek sorába!
Sport2  20:45  Leicester City–Fleetwood Town FA-kupa, 3. forduló, megismételt mérkőzés (kommentátor: Kassai-Tóth Csaba)