Marco Asensio a „hatezredikes” • SportTV

Marco Asensio a „hatezredikes”

2018. 02. 19. 17:37

Visszaállt a „világrend” – mindkét spanyol titán sima győzelemmel zárta a LaLiga 24. játéknapját. S egyik mérkőzés sem maradt mentes a rekordokól, a statisztikai kuriózumoktól.

­ EIBAR–BARCELONA ­

+ Luis Suáreznek adott zseniális asszisztjával Lione Messi már nemcsak a LaLiga gólkirálya, hanem gólpasszkirálya is. Pontosabban holtversenyben az, mert a 147. kulcsátadásával utolérte a kategória eddigi rangelsőjét, Míchelt, a Real korábbi zseniális középpályását, a következővel pedig meg is előzi az eddigi elsőt. (Más forrás, például az Optaindex nevű szakportál szerint Messinek már most megvan a 148.)
o Messi azzel az assziszttal elérte a tökéletes egyensúlyt Suárezzel alkotott álompárosában: eddig 26 gólpasszt adott az uruguayinak és ugyanannyi asszisztot kapott tőle saját találatai előtt.
= Luis Suárez 118. bajnokiján szerezte meg 100. gólját a LaLigában. Ezzel a bajnokság történetének holtversenyben 9. leggyorsabb „századosa”. A még nála is gyorsabbak: Lángara (82 mérkőzés), Cristiano Ronaldo (92), Puskás (105), Mundo (106), Bata (109), Mariano Martín (113), Di Stéfano (115), Zarra (116) és vele együtt Badenes (118).
+ A Barcelona 31 bajnoki óta tartó veretlenségével a vonatkozó spanyol örökrangsor másodikja már. Ennél hosszabb sorozata eddig csak a Real Sociedadnak volt, 38-as (1978 és 1979), eggyel rövidebb szintén a Barcelonának (2010­ és 2011), 30 meg kétszer is a Real Madridnak. A bajnokság kezdetétől számítva az első 24 fordulós veretlenség ötödik alkalommal sikerül a harmadik csapatnak a LaLigában. Korábban a Real Madrid háromszor (1968–69, 1988–89, 1996–97) és a Real Sociedadnak (1979–80) jött össze az első kéttucat veretlen bajnoki egy idényben.
o A Barca ellen immár a 77. egymást követő bajnokin sem ítéltek 11-est. Emellett a másik büntetésformában is jól áll a katalán csapat: a bajnoki meccsein felmutatott 23 piros lapból 22-t ellenfél játékos kapott, barcelonai csupán egyet.
= Jordi Alba a Barcelonában túlszárnyalta valenciai gólmennyiségét. A Turia-parti együttesben 74 bajnokin 5, a Barcában 150 LaLiga-találkozón most a 6. alkalommal volt eredményes.
+ A Barcelona játékosai ebben az idényben már 23-szor találták el a kapufát, illetve a lécet. Ebben Messi jár elől 13 éppen célt tévesztő lövésével, ezzel saját maga 2014–15-ös és Ronaldo 2012–13-as 12 kapufás teljesítményét haladta túl. Az argentin az első ebben az évszázadban a LaLigában, aki 13 vagy több kapufát ér el egy évadban.
o Az Eibar az Ipurúában továbbra sem talált még be a Barca kapujába. A négy eddigi bajnokin a baszk kisvárosban a katalánok összesen 12 gólt szereztek, a hazaiak egyet sem. A barcelonai meccseket is beszámítva a katalánok hibátlanok: a nyolc mérkőzés mindegyikét megnyerték

BETIS–REAL MADRID­ 3–5

+ A Real Madrid megszerezte 6000. LaLiga-gólját. A mérföldkő elérője Marco Asensio, a 22 esztendős csatár második találatával érte el a kerek számot, amely természetesen elsőként a királyi gárdának sikerült a spanyol klubok közül.
o A Real Madrid eddig 2033 tétmérkőzést vívott idegenben históriája folyamán, s ezekből negyedik alkalommal győzött 5–3-ra házon kívül. Először az Unión Sporting ellen 1919-ben, másodszor a Real Murcia ellen 1945-ben, harmadszor a Barcelona ellen 1960-ban, s most a Betist győzte le ugyanennyire a Benito Villamarín Stadionban.
= Sergio Ramos gólja 89. találata volt pályafutása során: 2-t szerzett a Sevilla Atléticóban a harmadosztályban, 3-at a Sevillában, 71-et a Real Madridban és 13-at a spanyol válogatottban. 89 góljából 51-et (57%) fejesből ért el a madridiak világ- és Európa-bajnok védője.
+ A LaLiga 2017–18-as idényében öt meccsen született 8 vagy több gól – a Betis ebből 4 alkalommal is érdekelve volt! (Real Sociedad–Betis 4–4, Betis–Valencia 3–6, Sevilla–Betis 3–5 és most Betis–Real Madrid 3–5, az ötödik a Real Madrid Depor elleni 7–1-e volt)
o Benzema egy hét híján öthónapos gólcsend után talált be Sevillában. Előző LaLiga-gólját 2016. szeptember 24-én érte el Las Palmasban.
= Nacho öngóljával a 39. percben gyakorlatilag megismétlődött a két csapat 2008. február 16-ai sevillai meccsének elsőfélidő-alakulása. Akkor Drenthe szerzett vezetést a 9. percben a Realnak, Edu egyenlített a 32.-ben és Mark González szerzett vezetést a hazaiaknak a 35.-ben. A – nem kis – különbség a két mérkőzés között, hogy tíz éve a félidei maradt a végeredmény is, most pedig a madridi gárda a második játékrészben fordítani tudott.