CR7: 9 meccses gólcsúcs beállítva • SportTV

CR7: 9 meccses gólcsúcs beállítva

2018. 03. 09. 09:07

A hét BL-találkozóin három idegenbeli 2–1 mellett egy gól nélküli döntetlen született. Ez a 9 gól hatalmas vissazesés a három héttel ezelőtti első meccsekhez (17) képest, de törvényszerű. Az örök gólrekorder Ronaldo egy újabb csúcsot állított be: egy korábbi a Realban is játszó csatár folyamatos BL-gólsorozatát.

+ Cristiano Ronaldo Van Nistelrooy 9 egymás utáni gólos szériáját ismételte meg, amelyet a holland center még a ManUnited játékosaként állított fel 2003–04-ben. Később elszerződött a Real Madridba, akárcsak csúcsának mostani beállítója. CR7 a 9 mérkőzéses szériában összesen 14 gólt „termelt”, RVN „csak” 12-t.
o Ronaldo 152. BL-mérkőzését játszotta, ezzel Ryan Giggst (151) megelőzve feljött a szereplési örökranglista harmadik helyére Iker Casillas (171) és Xavi Hernández (157) mögé. A portugál zseni már 57 góllal vezeti a BL kieséses szakaszának góllövőlistáját, Messi (38) és Thomas Müller (21) előtt.
= Sergio Ramos 37. lapját (piros+sárga) kapta meg a Bajnokok Ligájában, s ezzel megelőzte a „sportszerűtlenségi versenyben” a 36 lapos Paul Scholest.
+ Karim Benzema lett a 40. játékos, aki elérte a 100 mérkőzéses határt a BL-ben. Nála többször honfitársai közül csak Thierry Henry (115) és Patrice Evra (111) szerepelt az elitligában.
o A Real a meccs napján ünnepelte megalapításának 116. évfordulóját. Ezen a napon korábban 19 mérkőzést játszott, ebből 10-szer nyert, 6-szor ikszelt és csupán 3-szor szenvedett vereséget (utóbbiból egyszer sem európai kupamérkőzésen)
= A Real március 6-ai európai kupaeredményei korábban: 3:0 a Sparta Praha ellen 1968-ban, 1–0 a Tottenham ellen Londonban 1985-ben (az UEFA-kupában), 0–0 Moszkvában a Szpartak ellen 1991-ban, 1–0 a Juventus ellen 1996-ban és 3–2 a Leeds ellen 2001-ben.
+ A Real egymást követő 22. BL-mérkőzésén szerzett legalább egy gólt a tavalyelőtti, City elleni 0–0 óta. Ennél hosszabb sorozata csupán két csapatnak volt korábban: ugyancsak a Real 2011 és 2014 között játszó alakulatának (34) és a Barcelonának 2009 és 2012 között (ugyancsak 34).
o Edinson Cavani 32. európai kupagóljával utolérte David Trezeguet-t. A 31-gyel holtversenyben „ott hagyott” trió: Rivaldo, Rebrov és Gento.
= Mateo Kovaciccsal a soraiban továbbra sem veszített a Madrid BL-mérkőzést. A horvát középpályás 17 mérkőzésen viselte a Real mezét az elitligában, személyes mérlege: 15 győzelem, 2 döntetlen.
+ Különleges „klubba” lépett be a Basel a City elleni szerdai 2–1-gyel. Egyazon nemzetközi kupaidényben mindkét manchesteri klubot legyőzni előtte mindössze két csapatnak sikerült: a Real Madridnak 2012–13-ban és a Bayern Münchennek 2013–14-ben.
o A Juventusnak másodszor sikerült félidőben vesztésre álló meccset megfordítania a BL-ben. Korábban 2006. március 7-én, a Werder Bremen ellen tették meg ugyanezt a zebrák ugyancsak a nyolcaddöntő visszavágóján.
= A Juve a negyedik olasz csapat, amelynek mérkőzést sikerült nyernie a Wembley-ben. Az előző három a Parma (1993, KEK döntő az RFC Antwerp ellen 3–1), a válogatott (1997, Anglia ellen vb-selejtező 1–0) és a Fiorentina (1999, az Arsenal ellen BL-csoportkör 1–0)
+ A torinói csapat mindkét meccsen 7 percen belül ért el két gólt. Az első találkozón 6 perc 57 másodperc, a visszavágón 2 perc 48 másodperc telt el az együttes két találata között.
o 2018-ban a Juventus 10 tétmérkőzése közül 8-on nem kapott gólt. Csak a Spurs tudott az idén betalálni Buffon kapujába, Torinóban kétszer és a Wembley-ben egyszer.
= Gonzalo Higuaín először szerzett és előkészített is gólt a Juvében a Bajnokok Ligájában.
+ Szon Hung Min az első Spurs-játékos, aki hazai pályán gólt szerzett a BEK/BL kieséses fázisában Danny Blanchflower óta, aki a Benfica kapujába talált be 56 éve(!) A Tottenham észak-ír klasszisa 1962. április 5-én a címvédő elleni 2:1-es elődöntőn talált Costa Pereira kapujába, de a sasok a hazai 3:1 után mégis újra bejutottak a kupa döntőjébe. A dél-koreai támadó 23. tétmeccsén a 22. Tottenham-gólban játszott jelentős szerepet (14-et lőtt, 8-at előkészített) az idényben.
o A Liverpool hatodszor jutott be a BL negyeddöntőjébe, először a 2008–09-es kiírás óta.
= Iker Casillas az 56. alkalommal maradt kapott gól nélkül BL-meccsen, többször, mint bármelyik más kapus a sorozat történtében.