Vb2014: zárul a selejtező sorozat
2013. 10. 15. 11:20Olvasási idő: 2 perc
A keddi játéknapon befejeződik az európai labdarúgó-válogatottak világbajnoki selejtezőjének csoportkörös fázisa, azaz eldől, hogy első körben mely csapatok csatlakoznak a kontinensről a Brazíliába már korábban kijutó Hollandiához, Olaszországhoz, Németországhoz, Svájchoz és Belgiumhoz.
A H-csoportban Angliának otthon a lengyelek ellen kell bebiztosítania vb-szereplését – a papírforma alapján simán, de pont az szokott borulni! A mérkőzést 21 órától a Sport 1-en élőben követhetik.
A világ- és Európa-bajnok spanyolok sincsenek még páholyban! Ehhez a kötelezőnek mondható győzelmet, de minimum egy döntetlent kell „behúzniuk” Grúziával szemben Albacetében (ezzel egyébként 52 meccsesre „hízlalnák” hazai veretlenségi sorozatukat!), ha nem, a franciák örülhetnek. Az I-csoport találkozóját a Sport 2 élőben mutatja szintén 21 órától.
Magyarország Andorrát fogadja a Puskás Ferenc Stadionban, míg a csoport másik két meccsén a már továbbjutó Hollandia Törökországban, Észtország Romániában lép pályára.
Európában összesen négy, Dél-Amerikában kettő, a CONCACAF-zónában egy helyet osztanak ki az október 15-i játéknapon.
(SportTv)
VILÁGBAJNOKI SELEJTEZŐK, EURÓPAI ZÓNA, KEDDI PROGRAM
D-CSOPORT
MAGYARORSZÁG–ANDORRA (tv: M1)
Budapest, Puskás Ferenc Stadion, 20.00. V: Stefanski (lengyel)
Románia–Észtország
Bukarest, Nemzeti Stadion, 20.00. V: Strahonja (horvát)
Törökország–Hollandia
Isztambul, Sükrü Saracoglu Stadion, 20.00. V: Rizzoli (olasz)A-CSOPORT
Szerbia–Macedónia
Jagodina, Jagodina Stadion, 20.30. V: Trutz (szlovák)
Belgium–Wales
Brüsszel, Baudouin Király Stadion, 21.00. V: Karaszjov (orosz)
Skócia–Horvátország
Glasgow, Hampden Park, 21.00. V: Hategan (román)B-CSOPORT
Bulgária–Csehország
Szófia, Vaszil Levszki Nemzeti Stadion, 20.15. V: Kassai Viktor
Dánia–Málta
Koppenhága, Parken Stadion, 20.15. V: Sztavrov (macedón)
Olaszország–Örményország
Nápoly, San Paolo, 20.45. V: Oliver (angol)C-CSOPORT
Feröer–Ausztria
Tórshavn, Tórsvöllur, 20.45. V: Liani (izraeli)
Írország–Kazahsztán
Dublin, Aviva Stadion, 20.45. V: Direktorenko (lett)
Svédország–Németország
Solna, Friends Arena, 20.45. V: Collum (skót)E-CSOPORT
Ciprus–Albánia
Nicosia, GSP Stadion, 18.00. V: Bebek (horvát)
Svájc–Szlovénia
Bern, Stade de Suisse, 20.00. V: Kuipers (holland)
Norvégia–Izland
Oslo, Ullevaal Stadion, 20.00. V: Tagliavento (olasz)F-CSOPORT
Azerbajdzsán–Oroszország
Baki, Bakcell Arena, 19.00. V: Mazsics (szerb)
Izrael–Észak-Írország
Ramat Gan Stadion, Ramat Gan, 19.00. V: Duhamel (francia)
Portugália–Luxemburg
Coimbra, Estádio Cidade de Coimbra, 19.00. V: Bülent Yildirim (török)G-CSOPORT
Litvánia–Bosznia-Hercegovina
Kaunas, Darius és Girenas Stadion, 19.00. V: Zwayer (német)
Görögország–Liechtenstein
Pireusz, Karaiszkakisz Stadion, 19.00. V: Kovarík (cseh)
Lettország–Szlovákia
Riga, Skonto Stadion, 19.10. V: Aranovszkij (ukrán)H-CSOPORT
Montenegró–Moldova
Podgorica, Podgorica Stadion, 21.00. V: Schörgenhofer (osztrák)
San Marino–Ukrajna
Serravalle, Stadio Olimpico, 21.00. V: Lechner (osztrák)
Anglia–Lengyelország (tv: Sport1)
London, Wembley, 21.00. V: Skomina (szlovén)I-CSOPORT
Spanyolország–Grúzia (tv: Sport2)
Albacete, Estadio Carlos Belmonte, 21.00. V: Meyer (német)
Franciaország–Finnország
Saint-Denis, Stade de France, 21.00. V: Kukulakisz (görög)