Párizsi gólzivatar: 5 meccs, 24 gól

2017. 11. 23. 09:35
Olvasási idő: 5 perc

Fotó: EUROPRESS/AFP

A tizedik BL-játéknapon 24 gól született – gól nélküli döntetlen egyetlen volt csupán – , ez az 5. fordulóban együtt 53 találat, amely 3,31 gólos meccsenkénti átlagot jelent. Szerdán két korábbi győztes, a 2012-ben diadalmas Chelsea és a négyszeres BL-első Barcelona véglegesítette a helyét a nyolcaddöntőben. A záró forduló két játéknapján még 7 együttes teheti meg ugyanezt.

+ A Qarabagból három egymást követő találkozón is kiállítottak egy-egy játékost, ez eddig Bordeaux-val (2000) és a Juventusszal (2000–01) fordult elő korábban.
o Igor Akinfejev 2006. november 1., az Arsenal elleni 0–0 után 43 egymást követő Bajnokok Ligája-meccsen mindig gólt kapott – a 44.-en megúszta anélkül. A második leghosszabb ilyen sorozata a holland Waterreusnak (16 meccs, 1997–2000) volt.
= Andrés Iniesta 126. meccsével a BL-örökrangista 6. helyére lépett elő. Csak Iker Casillasnak (166, egyes források szerint 167), Xavinak (151), Cristiano Ronaldónak (145), Raúlnak (142) és Giggsnek (140) van több mérkőzése nál az elitligában.
+ Moussa Dembelé az 52. másodpercben szerzett gólja a leggyorsabb a Celtic BL-históriájában. A francia csatár saját rekordját döntötte meg, az elmúlt idényben 2:28 perckor talált be a Manchester City kapujába.
o Neymar „kedvenc ellenfele” a Celtic a BL-ben, már 8 gólt szerzett ellen. Jelenlegi csapata, a PSG kapujába 7-szer talált be korábban, a Bayernébe pedig 4 alkalommal.

= Zlatan Ibrahimovic az egyetlen játékos, aki 7 különböző csapat (Ajax, Juventus, Inter, Barca, Milan, PSG és Man United) színeiben is pályára lépett a BL-ben. Ezzel a korábban vele holtversenyben álló hatcsapatos Nicolas Anelkát és Javier Saviolát utasította maga mögé. + Az Olympiakosz és a Juve elleni 0–0 előtt a Barcelona legutóbb 2002 február-marciusában maradt két egymást követő BL-mérkőzésen szerzett gól nélkül.
o A Barca legutóbbi 5 idegenbeli BL-mérkőzésén egyetlen gólt ért el, az is Sebastian Coates (Sporting CP) öngólja volt.
= Edinson Cavani 31. góljával a BEK- és BL-história holtversenyben 4. legeredményesebb dél-amerikai labdarúgója lett, elhagyva a 30 gólos Kakát. Csupán Lionel Messi (97), Alfredo Di Stéfano (49), Sergio Agüero (35) szerzett több, Rivaldo pedig ugyanannyi gólt mint ő a szubkontinensről érkezett játékosok közül.

+ Hazard belőtt 11-esével a Chelsea a hatodik csapat lett a BL-históriában, amely legalább 2 büntetőt értékesített ugyanazon a mérkőzésen. A támadó ezzel visszavette az elitliga legjobb belga góllövője címet, amelyet keddtől Wesley Sonck és Dries Mertens társaságában holtversenyben birtokolt.

o Williannak adott gólpasszával Hazard a második olyan BL-meccsét játszotta a Qarabag ellen, amelyen be is talált és asszisztált is egy gólhoz. Ez először 2014. október 21-én a Stamford Bridge-en a Maribor ellen sikerült neki.
= Jardel a negyedik öngólját szerezte a BL-ben, a másodikat ebben az idényben. Kettőt ezek közül orosz csapat, a Szpartak és most a CSZKA ellen lőtte saját kapujába. A lisszaboni csapat az első a portugál együttesek közül, amely első öt mérkőzését egyaránt elveszítette a milliomos elitligában.
+ Cesc Fabregas 20. találatával egalizálta Fernando Torres eddigi teljesítményét és a BL harmadik legeredményesebb spanyolja lett Raúl (71) és Morientes (33) mögött.
o Neymar az olasz Del Piero (1995), az ukrán Szerhij Rebrov (1997) és Cristiano Ronaldo (2017) utén a negyedik játékos, aki egy idény első öt találkozóján egyaránt legalább egy gólt szerzett.
= Kylian Mbappé az első 20 év alatti játékos, aki első 14 BL-mérkőzésén 9 gólt szerzett. A 19 évesek örök góllistáján ezzel első, Raúl 6, Bojan Krkic 4, Benzema, Martins és Rooney 3 gólt jegyzett az ő korában a Bajnokok Ligájában.
+ Lewandowski 49. találatával utolérte Di Stéfanót az eurokupák örök góllistáján a holtversenyes 9. helyre fellépve. A duó Claudio Pizarrót és Samuel Eto’ót (48-48) előzi meg.
o Hanni 63. percben elért találatával az Anderlecht megtörte idénybeli góltalanságát. Csak a Deportivo (2004), a Maccabi Haifa (2009) és a Dinamo Zagreb (2016) zárta a teljes BL-csoportkör mind a hat mérkőzését szerzett gól nélkül.
= A PSG az első csapat, amely elérte 22. gólját a Bajnokok Ligája csoportkörében, majd a mérkőzés végéig ezt 24-re növelte. A korábbi rekordot 21 találattal a Borussia Dortmund az előző idényben állította fel.