Esély a bajnoknak az előzésre • SportTV

Esély a bajnoknak az előzésre

Sport TV avatar Sport TV 2018. 09. 28. 09:53

A Benfica váratlan chavesi pontvesztésével váratlan esély kínálkozik az FC Portónak. Ha a bajnoki címvédő hazai pályán két vállra fekteti a jelenleg 11. Tondelát, visszaveszi a 3. fordulóban elvesztett vezető pozícióját a Liga NOS bajnoki táblázatát.

A csütörtökön este özönvízszerű esőzéssel induló, csak mintegy 50 perces késéssel kezdődő, végül Rafa Silva másodszori egyenlítésével befejeződő Chaves–Benfica meccs döntetlenje felkínálta a visszaelőzés esélyét a Portónak.  Mindössze annyit kell tennie, ami elsőre 2016-ban nem sikerült, tavaly és idén már igen: le kell győznie a Tondelát, amely mindössze negyedik idényét tölti a portugál élvonalban. A 2016-os 0–1-en szerezte eddigi egyetlen gólját a Portótól alig több mint 60 kilométernyire fekvő mintegy 30 ezres város reprezentatív együttese.
A bajnoki címvédő „sárkányok” augusztus 25-én, a Guimaraes ellen 2–0-ről 2–3-ra elbukott meccsel veszítették el a 2016 áprilisa óta épített 36 mérkőzéses hazai veretlenségi sorozatukat, most a Moreirense elleni 3–0 után építhetik tovább a következőt. Hat idénybeli találkozójukból csak az említett bajnokin és a Schalke elleni BL-rajton (1–1) nem sikerült nyerniük.
A vendég Tondela eddig a Portótól „vette át” két ellenfelét, a Guimaraestől idegenben kikapott (0–1), a Moreirensét otthon megverte (2­–0). Ám mert előtte kétszer remizett és az idényrajton is kikapott otthon a Belenensestől (0–1), csupán 5 pontot gyűjtve áll a 11. helyen.
A három hagyományos portugál nagycsapat közül a lisszaboni Sporting Bragában ikszelt, a Benfica csütörtökön otthon veszített pontokat. Ha a harmadik nagy nem követi példájukat, a 6. forduló után régi-új listavezetője lesz a portugál élvonalnak.