Steph Curry 51: Belekezdtek a fiúk • SportTV

Steph Curry 51: Belekezdtek a fiúk

2018. 10. 25. 11:09

Blake Griffin után Steph Curry is megszórta magát az NBA legutóbbi játéknapján, ő egészen 51 pontig jutott, és közben a triplák számában feljött az örökranglista ötödik helyére is.

Tegnap megírtuk, hogy Blake Griffin volt a szezon ötvenese, de Steph Curry nem hagyta sokáig egyedül, és meg is fejelte. A Warriors kétszeres MVP-je 51-et szórt a Washington Wizards ellen, és ehhez 31 percre volt csak szüksége (!!!), nem is játszott a negyedik negyedben. Ráadásul 11 hármast is elsüllyesztett, amivel ötödik helyre lépett fel az örökranglistán értékesített triplák tekintetében, immár 2161-nél jár. Jamal Crawfordot előzte meg (2154), már csak Kyle Korver (2214), Jason Terry (2282), Reggie Miller (2560) és Ray Allen (2973) előzi meg.

Pályafutása során kilencedik alkalommal szórt legalább 30 pontot egy félidőben (31), 3 ponttal maradt el az 54 pontos karriercsúcstól. A hazai közönség előtt szórt pontok számában azonban elérte a karriercsúcsát 2015 után másodszor.

Ja, és maga a meccs. Nos, bár úgy volt beharangozva, hogy a liga talán két legjobb hátvédpárosa (Curry és Klay Thompson, illetve John Wall és Bradley Beal), elég egyoldalú lett az összecsapás, és ezt talán ez a kép mutatja meg a legjobban.

Szinte a meccs első pillanatától fogva a Warriors vezetett, és folyamatosan nőtt a különbség. Végül 22 lett a különbség, 144-122.

Szegény Giannis Antetokounmpót sajnáljuk picit, mert ha Curry nem csinálja meg a show-t, akkor arról cikkeznénk, hogy a Görög Szörny és a Philadelphia 76ers játékosa, Ben Simmons egy egymás elleni meccsen tudott tripladuplázni. Gianni brutális 32-18-10-es produkciójával jobb volt, mint a 14-13-11-et hozó Simmons, és a Bucks le is győzte a Sixerst 123-108-ra.