Begyújtották a rakétákat Houstonban • SportTV

Begyújtották a rakétákat Houstonban

2018. 12. 20. 14:29

NBA-rekordot jelentő 26 hárompontost dobott a Houston Rockets a Washington Wizards ellen. Természetesen az egyébként 35 pontig jutó James Harden volt a fő triplagyáros.

Tegnap este a Washington Wizards-ot fogadta a Houston Rockets, és a hazai csapat magabiztos 136-118-as győzelmet szerzett.

Azonban nem az eredmény miatt marad emlékezetes ez az összecsapás, hanem mert összesen 26 triplát dobtak a Rockets játékosai, ami bizony új NBA-rekord.

James Harden egymaga hatot vállalt, de Chris Paulnak (5 tripla), Eric Gordonnak (4 tripla), Gerald Greennek (4 tripla), PJ Tuckernek (3 tripla), Danuel House Jr-nak (2 tripla), Michael Carter Williamsnek (1 tripla) és Gary Clarknak (1 tripla) is sült a keze. 55 kísérletből, 47,3 százalékos pontossággal született ez a 78 pont. A rekordot jelentő 26-at Carter-Williams süllyesztette el az ellenfél kosarában fél perccel a meccs vége előtt.

Az előző rekordot a Cleveland Cavaliers tartotta 25-tel, 2017-ben az Atlanta Hawks ellen érte el a csapat. Előtte a 24-es határt is a Rocketsnek sikerült 2016-ban, az akkor eleresztett 61 kísérlet azóta is NBA-rekord.

Ami viszont még ennél is fontosabb talán houstoni szempontból, az az, hogy a 2017-18-as szezon alapszakaszát megnyerő texasiak ötös győzelmi sorozatban vannak, és elérték a rájátszást érő hetedik helyet 16-14-es mutatóval. Elképzelhető, hogy sínre került a csapat szezonja. Persze ehhez hozzá kell tenni, hogy a vadnyugati konferencia olyan sűrű, mint a jól sikerült McFreeze. Az első helyért a Denver (21-9), az OKC (20-10) és a Golden State Warriors (21-11) verseng. A negyedik és a 11. hely között viszont összesen két győzelem a különbség. Ebben a mezőnyben van a Lakers (18-13), a Portland (18-13), a Clippers (17-13), az emlegetett Rockets (16-14), a San Antonio (17-15), a Dallas (15-14), a Memphis (16-15) és a Sacramento (16-15). Ebben a mezőnyben minden győzelemnek és minden vereségnek hatalmas tétje van.