Szeged: másolni a Veszprémet • SportTV

Szeged: másolni a Veszprémet

Sport TV avatar Sport TV 2019. 04. 25. 01:41
Olvasási idő: 1 perc

A szerdai fantasztikus flensburgi Veszprém-varázslat után csütörtökön a Szegeden a sor, hogy a BL-ben is elérje vagy felülmúlja a bakonyiak teljesítményét, amire a hazai fontokon képes volt ebben az idényben. A MOL-Pick ellenfele is klassziscsapat lesz, a tavalyelőtti BL győztese, a Vardar Szkopje, amelynek szurkolói ugyancsak forró hangulatot teremtenek az északmacedón fővárosban…

Hároméves emlék: Jonas Kallman gólt lő a Vardarnak. Vajon most hányszor sikeról? (Fotó: Getty Images)

Igazi élet-halál harc lesz ez a Vardar számára, talán az utolsó esély, hogy egy nagyot „dobjon” a Bajnokok Ligájában. A hírek szerint ugyanis az orosz tulajdonos a jövő idénytől nem támogatja egy európai szintű férficsapat fenntartását, amint így cselekedett korábban a női együttessel is.
A szegediek remekül teljesítettek az idei kiírásban, ezért is övék a „pályaelőny”, azaz ők játszhatják hazai pályán a visszavágót. „A mérkőzés roppant fontos számunkra, de tudomásul kell vennünk hogy ellenfelünk az esélyesebb” – nyilatkozta a hazaiak beállósa, Sztojancse Sztoilov a keddi sajtótájékoztatón. Persze nem tudni, mennyi volt ebben az őszinteség, és mennyi a „sajtkiéneklés” szándéka…

A Szeged egyébként harmadszor érte el az elmúlt öt évben a negyeddöntőt, de egyszer sem sikerült bekerülnie a kölni négyes döntőbe. Öt idegenbeli mérkőzésén nyert az idényben a nyolcból, s egyszer sem szenvedett háromgólosnál nagyobb vereséget.

(fotó: ehfcl.com)

A Vardar hazai pályán szintén 8-szor lépett fel, hatszor győztesen zárta a szkopjei találkozót, csak a Barcelonától és a Veszprémtől szenvedett vereséget. A két együttes nyolcszor találkozott eddig az európai kupaszínpadon, ezekből a Picknek csak egyszer sikerült győznie az északmacedónok öt sikerével szemben. A Vardarnak jelentős problémái vannak a balátlövő posztján, mert Christian Dissinger sérült és Vuko Borozan játéka is bizonytalan.  A hazaiak egyébként ötmeccses győzelmi sorozatban vannak a kupában, a Szeged pedig nem vesztett legutóbbi három találkozóján.
Két szegedi számára különleges érzés lesz fellépni a szkopjei csarnokban: a spanyol válogatott Joan Canellas és Jorge Maqueda éppen a Vardartól érkezett a kékekhez múlt nyáron. Az ellenfél kispadján viszont olyan szakember ül, aki szívének kedves a szegedi klub: Roberto García Porrindo 2013-tól 2016-i játékosként a Pick mezét viselte, öt évvel ezelőtt EHF-kupát is nyert a csapattal Berlinben.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, negyeddöntő, első mérkőzés. Sport1 19:15 RK Vardar Szkopje–MOL-Pick Szeged (kommentátor: Méhes Gábor, szakkommentátor: Borsos Attila, műsorvezető: Ágai Kis András, szakértő: Juhász István és Vadkerti Attila)ääää