A legnehezebb csoportmérkőzés következik • SportTV

A legnehezebb csoportmérkőzés következik

Sport TV avatar Sport TV 2019. 07. 19. 14:50

Egy vártnál nehezebb és egy vártnál könnyebb győzelem után a lehető legnehezebb feladat következik junior kézilabda-válogatottunk számára a spanyolországi korosztályos vb-n. A csoport- , sőt a végső győzelemre is esélyes horvát együttessel kell megmérkőznie Gyurka János csapatának.

Az ehhez hasonló szép gólok sokat segítenének a másik exjugoszláv ellenféllel szemben is... (Fotó: IHF/Stephane Paillard)

A bahreiniek ellen döcögött a védekezés, ezen csütörtökre sikerült javítani, így következhetett  egy vártnál könnyebb, mondhatni magabiztos siker Koszovó ellen. A mieink kettővel több gólt szereztek, ám 9-cel (!) kevesebbet kaptak a balkáni riválistól, mint az Ázsia-bajnoki bronzérmestől. (A mérkőzés összefoglalóját is mutatjuk, alant.)

Így előállt az a váratlan helyzet, hogy a mieink 9-cel több góllal verték meg a legfiatalabb európai állam csapatát, mint a favorit horvátok, ezzel Magyarország vezeti a C-csoport táblázatát. Ám minden mérkőzés más, dőreség lenne azt a következtetést levonni, hogy jobbak vagyunk a déli szomszédnál, inkább fogalmazzunk úgy, a két eredmény egymás mellé helyezése óvatos derűlátásra ad lehetőséget.
Ha nagy bravúrral pontot tudna szerezni együttesünk, komoly reményeket fűzhetnénk ahhoz, hogy a D-csoport elvileg könnyebbnek ígérkező, harmadik vagy negyedik helyén végző csapattal (jelenleg három kör után Norvégia és Izland foglalja el ezt a két pozíciót) mérkőzhessünk meg a kieséses fázis első találkozóján, a nyolcaddöntőben.

Férfi junior kézilabda-vb. Sport1 18:15  Horvátország–Magyarország (kommentátor: Bartha Zoltán, műsorvezető: Ágai Kis András, szakkommentátor-szakértő: Borsos Attila)