Brit este, két vendégművésszel • SportTV

Brit este, két vendégművésszel

Sport TV avatar Sport TV 2019. 07. 22. 08:16

Az első forduló utolsó négy csatája következik hétfőn este a blackpooli darts World Matchplayn. A szereposztás szokásosan britcentrikus: két-két angol és skót, valamint egy-egy északír és walesi fellépő mellett csak két „vendégművésznek” jut hely a pódiumon: egy hollandnak és egy ausztrálnak.

A kiemeltek–nem kiemeltek „páros mérkőzés” egyelőre elég szorosan alakul: a PDC világranglistájáról kiemeltek csupán 7–5-re vezetnek a Pro Tour-versenyek eredményei alapján meghívottak ellen.

Elsőként a walesi Jonny Clayton (14. kiemelt) játszik az angol Keegan Brownnal. Őket követi két „öreg csataló”, az ausztrál Simon Whitlock (11.) és a skót John Henderson. A harmadik párban az észak-ír Daryl Gueney (3.) csatázik a másik angollal, Ricky Evansszel.  A záró meccsre marad a jelenlegi legjobb formában lévő dartsos, Peter Wright (6.), aki a holland Vincent van der Voorttal küzd meg. A tudása mellett küllemével is mindig kirívó skót a múlt hétem öt nap alatt három legutóbbi versenyét egyaránt megnyerte: a német nyílt bajnokság mellett diadalmaskodott a Players Championship aktuális kétnapos barnsleyi dupla  viadalán is.

A WMP eddigi három etapjában akadt már söpréses győzelem (10–0), és két hosszabbításos, 13–12-es szupercsata is. Viszont nem volt még 9 nyilas leg – azt már türelmetlenül várjuk…

DARTS WORLD MATCHPLAY. Sport1 20:15 az első forduló mérkőzései (kommentátor: Gyulai Miklós, szakkommentátor: Vereczkey Lajos)