Minden idők 10 legszebb NBA meze • SportTV

Minden idők 10 legszebb NBA meze

 avatar 2011. 08. 31. 01:31    
Olvasási idő: 2 perc

Búcsúztassuk a nyarat egy frissítő könnyűipari összeállítással, amelyből megtudhatjátok, melyek voltak az NBA divattervezőinek legsikerültebb munkái. Szerintem.

10. Cleveland Cavaliers 2003-2010

A mezt 2003 nyarán mutatták be, abban az évben, amikor James a csapathoz került. Minden bizonnyal a “Király” érkezésének köszönhető a kiválóan eltalált, elegánsan ünnepélyes színkombináció. A mezt abban a pillanatban lecserélték, amikor a “Döntés” elhangzott. Az új is szép egyébként.


9. Boston Celtics 2006-

Egy olyan gazdag hagyományokkal rendelkező csapat esetében, mint amilyen a Celtics, nem nagyon lehet ugrálni. A bostoniak meze az évtizedek során csak apró, alig észrevehető változtatásokon ment keresztül. A Szent Patrik napi “különkiadás” az arany hozzáadásával új életet lehet ebbe az örök darabba.



8. Utah Jazz 2010-

A Utah Jazz másfél évtizednyi bolondozás után végre visszatért a még a múlt évszázadban debütált logóhoz és mezhez. Már ez a tény örömteli lenne, de az, hogy ennyire eltalálták az idegenben hordott mez színét, feljogosítja őket arra, hogy felkerüljenek a listára.


7. Chicago Bulls 1973-1985

A Bulls sportmarketing szempontból az állandóság mintaképe. Logójuk a csapat alapítása óta változatlan, ahogy a hazai mez is csak apró módosításokon esett át. Az idegenbelit azonban többször is átszabták, nekem ez az egyik nagy kedvencem, hiszen Michael Jordan is ebben tette le a névjegyét az ellenfelek arénáiban.


6. Sacramento Kings 1994-1997

A Kings tiszavirág életű mezéről mindig a Backstreet Boys “Black & Blue” albumának a borítója ugrik be. Lehet, hogy más is így volt ezzel, más reális magyarázatot nem találok ugyanis, hogy a merész és szokatlan elképzelés mögül miért hátráltak ki ilyen gyorsan.


5. Cleveland Cavaliers 1974-1981

Akár hiszitek, akár nem, a Cavs ebben a parádés darabban riogatta az ellenfeleket csaknem tíz évig. Lehetetlen nem imádni a harmonizáló vagány színeket és az arcátlanul harsány csíkozást.


4. Golden State Warriors 2010-

Egy viszonylag friss mez, amely a Warriors 2010-es arculatváltását követően készült. A logó nagyon retró, nagyon erős, a színek klasszikusan izgalmasak és a betűtípus is csak még szerethetőbbé teszi a mezt az ebben az ügyben szűk tizenöt esztendőt maga mögött hagyó rajongótábor számára.


3. Portland Trail Blazers 1977-1990

Rengeteg jó dolog született 1977-ben. Például a Csillagok Háborúja. Vagy én. De ez a mez sem sokkal marad el. Nagyon retró, nagyon forró, a csíkozás időtálló, a betűtípus viszont annyira markánsan korfüggő, hogy ma csak viccként tudna megélni. Eredeti környezetében viszont hibátlan.


2. Washington Wizards 2011-

Alig várom, hogy éles helyzetben is megpillanthassam John Wallon ezt a mezt, mert az azt jelentené, hogy elindult a szezon. Ez összeállításom legfrissebb darabja, alig néhány hónapos, így még nem volt bevetésen. A gusztustalan logóból csak a színek köszönnek vissza, a mez mintázata pedig úgy tud nagyon modern lenni, hogy közben üvölt róla a retró.


1. Denver Nuggets 1982-1993

Gondolom, nincs kérdés. Gátlást nem ismerő kialakítás. Ízlésesen ízléstelen színkavalkád, megspékelve a Sziklás-hegység árnyékába húzódó denveri felhőkarcolók minimalista ábrázolásával.


Mit gondoltok a listáról? Nektek van kedvencetek? Itt csaknem mindegyiket megnézhetitek.