A Bologna visszakapaszkodna középre • SportTV

A Bologna visszakapaszkodna középre

2021. 11. 01. 20:26

Musa Barrow-tól várják a gólokat Bolognában (Fotó: Getty Images)

Szokásos hétfői olaszfutballtriónk – összefoglaló, elemző stúdióműsor, élő közvetítés harmadik darabja az egykori 7-szeres bajnok (legutóbbi scudettóját 1964-ben nyerte el) és az 1970-es Serie A-győztes találkozója. Mindkét együttes mai formációja fényévekre jár – legalábbis az eredményességet tekintve – a nagy elődökétől. Az egyetemvárosiak jelenleg 12 pontosak, győzelemmel feljöhetnének a 8-10. helyet elfoglaló hármasba, az ellenkező végkifejlet, azaz egy esetleges meglepetésgyőzelem a szárdok számára az utolsóról akár a 15. helyre előreugrást eredményezhetné.

A Bologna már néhány demoralizáló vereséget elszenvedett az idényben, legutóbb éppen a Napolitól csütörtökön 3–0-ra kapott ki. Noha a kapottgólmennyisége igen magas, Szinisa Mihajlovics-csapat játéka alapján inkább a táblázat felsőházába való, mint az alsó fertályba. Kevesebb mint egy hónap telt el a Lazio elleni bravúros 3–0-juk óta, és a Milant is jócskán megszorongatták két elszenvedett kiállításuk ellenére. A menetrend alapján most nyílik lehetőségük a feljebb kapaszkodásra, ezt most az utolsó helyezett ellen kezdenék meg. Annak ellenére, hogy Nápolyban nem tudta gyarapítani „pontjai” számát, Musa Barrow már 4 gólnál és három gólpassznál jár legutóbbi 7 Serie A-meccsén.
Az előtte álló klubok hektikus eredményei miatt a Cagliari legutolsóként sincs annyira elmaradva a kiesést jelentő vonaltól, hogy akár egy-két győzelemmel simán maga mögött ne tudhatná. Walter Mazzarri együttese már a hétközben is elmozdulhatott volna, de hazai pályán, vezetéstől kikapott a Romától, úgy, hogy a vesztes gólt a 79. percben kapta. Nehéz elképzelni, hogy a csapat az elmúlt négy mérkőzés teljesítményét – 1 pont, 11 kapott gól – ne múlná felül a következő négy találkozón. Van még egy „mini cél” is a déliek előtt: végig kellene egyszer játszani egy bajnokit kapott gól nélkül ­– ez az eddigi 10 meccs egyikén sem sikerült.
Két korábbi eltiltott, Roberto Soriano és Adama Soumaoro is visszatér a bolognai kezdőbe, miután a hét közi bajnoki letöltötték a Milan elleni pirossal együtt járó meccskihagyásukat. Mivel Arnautovic is pályára léphet, Mbaye, Orsolini és Vignato leülhet a cserepadra.
Mazzarri fenttarthatja a 3-5-2-es felállást, amely 70 percen át működött a Roma ellen. Elképzelhető, hogy áttér a 4-4-2-re, ám Alberto Grassi ebben az esetben is megtartja helyét a középpálya közepén. Kérdés, hogy a Romának vezető gólt lövő Leonardo Pavoletti  vagy Keita Baldé kezd a szárdok ékjeként Bolognában.

Három statisztikai érdekesség a meccsről. 1. A Bologna legutóbb hazai pályán több mint 11 éve, 2010 januárjában kapott ki a Cagliaritól – azóta 6 győzelmet aratott ellene és háromszor remiztek. A 2010–11-es idény óra csak a Sampdoriát tudták ennyiszer legyőzni az emiliaiak.  2. A hárompontos győzelmi érában (1994 óta) a Cagliari negyedszer nem éri el első 10  meccsén a tízpontos határt, ebből kétszer ki is esett az idény végén (1996–97, 1999­–2000), 2005–06-ban viszont sikerült bentmaradnia.  3. Joao Pedro öt gólt szerzett  a Bologna ellen, csak a Roma (6) és a Sampdoria (7) kapujába talált be többször – második dupláját éppen az emiliaiak ellen szerezte 2019 októberében.