Angol és walesi háziütközet Aldersley-ben • SportTV

Angol és walesi háziütközet Aldersley-ben

2021. 11. 19. 17:47

Minden kétséget kizáróan lesz angol és walesi részese is a Grand Slam of Darts idei kiírása elődöntőjének a wolverhamptoni Aldersley Laissure Village-ben. A felső ági két negyeddöntőben ugyanis a két országrész két képviselője egymással mérkőzik meg a már 16 nyert legig tartó találkozón.

Jmes Wade már csak két mérkőzésnyire van megyedik Grand Slam of Darts-fináléjától (Fotó: PDC/Lawrence Lustig)

Elsőként a két angol, James Wade és Rob Cross áll a pódiumra. Egyikük helyét sem veszélyeztette a nyolc között az előző találkozó, Wade a kör holtversenyben legnagyobb különbségű sikerét aratva 10–2-re verte meg Rowby-John Rodriguezt, Cross pedig a vártnál nagyobb differenciával 10–4-re Ryan Joyce-ot. Másodszor találkoznak a tornán, a csoportkörben ugyanis azonos kvartettben szerepeltek. Azt a meccset Wade „pusztító formában” játszotta végig, 5–2-es diadalát 111.71-es körátlaggal érte el, de a vesztes Crossnak is 101-es átlaga volt. Cross nemes bosszúra készül, közelít 2018-as vb-formájához. Nagy valószínűséggel szoros csata ígérkezik, a maximális31-hez közelítő legszámmal.

Le tudja-e győzni Clayton harmadszor egymás után is világbajnoktársát? (Fotó: Getty Images)

A két walesi klasszis ellentétet meccset tudhat maga mögött. A világelső Gerwyn Price tüzes csatában, roppant szoros meccsen tudta csak felülmúlni az angol ifjúsági világbajnok Bradley Brookst (10–8), Jonny Clayton viszont a forduló másik 10–2-es  eredményével valósággal tönkreverte  a verseny egyik meglepetésemberét, az északír Natham Raffertyt. A két világbajnoktárs – tavaly együtt nyerték meg Walesnek a csapat-vb-t, a World Cup od Dartsot – egyre sűrűbb találkozóin Clayton látszik fölénybe kerülni. Legutóbb már major döntőt is tudott nyerni a világelső cimborája ellen, méghozzá viszonylag fölényes különbséggel, 5–1-re verte meg a World Grand Prix leicesteri fináléjában október 9-én. S azóta még egyszer megverte: fantasztikus meccsen a World Series Darts negyeddöntőjében 10–9-re. A mostani versenystatisztikái is jobbak, Price pedig maga is elismerte, a koronavírus-fertőzés miatt, amin korábban átesett – ezért kellett lemondania a Nordic Masterst – nem olyan ”éles”, mint annak előtte. Így az idén már négy nagy tévés tornán diadalmaskodó idősebb, de később az világélvonalba kerülő klasszis egy hajszállal esélyesebbnek tűnik honfitársánál.