Price sérülten is győzelemre tör • SportTV

Price sérülten is győzelemre tör

2022. 03. 31. 10:15

Az első olyan nap következik a Premier League-ben, amikor a sorsolást a táblázaton mutatkozó sorrend alakítja ki. Ám előbb még a mezőny összetételét illető kétséget kell eloszlatni: mi a helyzet Gerwyn Price dobó kezével?

Fájós kézzel is a győzelem a cél (Fotó: PDC/Lawrence Lustig)

A világranglista másodikja, Gerwyn Price  március elején szenvedett kézsérülést az UK Open után. Először kihagyta a brightoni PL-állomást, majd visszatért a versenyzéshez. Dobókezének fájdalmai ellenére Price bejutott a PL elődöntőjébe Birminghamben, valamint megnyerte a Players Championship németországi versenyét a múlt héten. A tovább kórházi vizsgálatok azonban egy kis csonttörést tártak fel a kezében és a következő hetekben támasztósínt fog viselni, míg a sérülés meggyógyul.
Price verseny közben leveszi a sínt és feláll a színpadra Joe Cullen ellen a birminghami Utilita Arenában.
„Még mindig rosszul éreztem magam a kezemmel, ezért visszamentem a kórházba és a röntgenfelvétel egy kis törést mutatott ki. A szokásos az lenne, hogy négy hétre gipszbe kerülök, de a Premier League és más események miatt azt nem akartam. Most is hordom a sínt, kivéve, ha dartsozok, és ügyelek arra, hogy eleget pihentessem a kezemet, hogy megfelelően meggyógyuljon. Megmutattam, hogy a sérülés ellenére is tudok jó dartsot játszani, és mindent megteszek, hogy Birminghamben is megszerezzem a győzelmet” – nyilatkozta a világrangsor második helyezettje.
A sérülés azt is jelenti, hogy Price Rhys Evans ellen április 9-re tervezett jótékonysági bokszmeccsét elhalasztják május 13-ra, amelyet több walesi kórház megsegítésére szerveznek.
Price tehát a 4. Joe Cullen ellen meccsel az est második találkozóján. Ha nyer, a jelenlegi listvezető – mellesleg legtöbbszörös PL-bajnok és az idén is már kétszeres fordulógyőztes – Michael van Gerwennel csap össze, persze csak ha a tar holland legyőzi James Wade-et. Az alsó ágon a két skót világbajnok egymással kezd, a továbbjutó a Jonny Clayton–Michael Smith összecsapás győztesével vívja a második elődöntőt.