Az utolsó előtti top 10-es is beszáll • SportTV

Az utolsó előtti top 10-es is beszáll

Sport TV avatar Sport TV 2019. 12. 20. 08:12

Peter Wright személyében a legjobb 10 utolsó előtti versenyzője is megkezdi szereplését a PDC-vb-n az Alexandra Palace-ben. Keményen kezdődött – az első három angol, Cross, Smith és White kizúgott, azóta viszont a másik öt, több-kevesebb kínlódás árán továbbküzdötte magát a harmadik körbe. (Az utolsó, az északír Daryl Gurney majd szombaton mutatkozik be.)

Peter Wright aktuális frizurája és "jelmeze" mindig legalább akkora érdeklődést kelt, mint a játéka. Döntőt hat éve játszott, most még csak elindul afelé (Fotó: Getty Images)

A  délutáni versenyrész legérdekesebb ütközetének talán a Jonny Clayton–Jan Dekker összecsapás ígérkezik. A walesinek személyes előrehaladása mellett hazája becsületének fényesítése is a feladat, az első számúklasszis, Gerwyn Price ugyanis csak vérrel-verítékkel  tudta legyőzni  csütörtökön az ír O’Connort. A holland ugyancsak csütörtökön lépett színpadra, óriási küzdelemben, szoros meccsen ment tovább a titkos favoritok egyike, Ryan Joyce kárára. A Ricky Evans–Mark McGeeney angol házi rangadó győztese „jutalmul” Michael van Gerwennel mérkőzik vasárnap este, így a vb-címvédő, szuperesélyes első és második mérkőzése közt nem kevesebb mint 9 (!) nap telik el. (Máskor ennyi idő alatt előfordul, hogy három komplett versenyt is végig játszik…)

Az esti sessionben két-két angol és német mellett egy-egy amerikai, holland, skót és Fülöp-szigeteki versenyző lép fel. A legizgalmasabbnak talán a harmadik találkozó, a Benito Van de Pas–Max Hopp találkozó tűnik előre, a holland az előző körben roppant nagy csatában győzte le a kiszállókban kissé bizonytalan német tehetséget, Gabriel Clemenst, s most a honfitárs, a német éljátékos Hopp ellen kell helytállnia. A legutóbbi öt vb-ből négyszer is elérte a nyolcaddöntőt, most nyilván szeretne szintet lépni.

A záró találkozón Peter Wright annyival esélyesebb filippínó ellenfelénél, Noel Malicdemnél hogy magától értetődőnek tűnik a továbblépése. Ázsiai ellenfele azonban tavaly megszorongatta Jeffrey de Zwaant, idén meg szettveszteség nélkül lépett át Rowby-John Rodriguezen.