Fordulózárás, pikáns rangadókkal • SportTV

Fordulózárás, pikáns rangadókkal

Sport TV avatar Sport TV 2019. 12. 21. 10:44
Olvasási idő: < 1 perc

A szombati versenynapon lezárul a második forduló is, már csak a legjobb 32 játékos marad állva a 2020-as dartsvilágbajnokságon, az Alexandra Place-ben. Színpadra lép az utolsó top 10-es kiemelt Daryl Gurney és ismét játszik a sportágtörténeti diadalt arató hölgyversenyző, Fallon Sharrock is.

Fallon Sherrock a győzelem pillanatában. Suljovic legyőzése "duplaakkora" bravúr lenne (Fotó: PDC/Lawrence Lustig)

A délutáni versenyszakaszban fellépő legnagyobb név Adrian Lewisé. A kétszeres világbajnok (2011, 2012) messze jár legjobb éveitől, de még mindig a világelit tagja, miként ellenfele, a „csak” 44. kiemelt, ennek ellenére bárkire veszélyes spanyol Cristo Reyes is. Az ő találkozójuk előtt a táblák elé sokak kedvence, a sajátos hajviseletű ausztrál Simon Whitlock is, aki csupán egy hellyel van Lewis mögött a ranglistán. S mint minden angol-angol házi rangadó, érdekesnek és színvonalasnak ígérkezik a Steve West–Ryan Searle összecsapás, minkét versenyző járt már a nyolcaddöntőben is az elmúlt két esztendő egyikében.

Daryl Gurney Players Championshipen már győzött, a vb-n még negyeddöntősnél nem volt jobb. Most 6. kiemeltként ennél többre vágyik  (Fotó: PDC/Lawrence Lustig)

Az est folyamán egy-egy topkiemelt és világbajnok, valamint a vb legfelkapottabb személyisége is szerepel. Daryl Gurney, az északír klasszis az utolsó, aki a legmagasabban rangsorolt tíz dartos közül játszik, az előző 9-ből hat továbbjutott, három (egyformán angol) kiesett. Bemutatkozik a legutóbbi három BDO-vb-n győztes Glen Durrant – a felvezető bevonuláskor a szpíker mindig megemlíti a másik szervezet világbajnoki címeit is – , aki első PDC-s évében már bekerült a legjobb 30 közé. A harmadik párban láthatjuk az „ügyeletes sztár’” Fallon Sherrockot, aki első nőként vert meg férfiversenyzőt a vb-k történetében. Az érdekes, különleges  történetű  asszonyka dolga most azért  jóval nehezebb lesz, mert Mensur Suljovic nemcsak fizikai, hanem versenyzői súlyát tekintve is más súlycsoportot képvisel Evettsnél.
A nap záró meccsét a belgák éljátékosa vívja egy erős angollal – az is izgalmas kis párosításnak ígérkezik.