MVG is beszáll a vb-csatába • SportTV

MVG is beszáll a vb-csatába

2021. 12. 18. 15:50

A negyedik nap pódiumra lép az dartstörténet eredményességben második számú versenyzője, Michael van Gerwen. A tar zseni nem zár(na) igazán jó évet, ám az újabb – negyedik – vb-győzelem, amelyet persze hivatalosan a 2022-es esztendőre jegyeznek be, rendbe tenné az esztendejét…

Ilyen csillogásra vágyik újr Michael van Gerwen (Fotó: PDC/Laswrence Lustig)

Ilyn csillogűsra vájyik január 2-ára Michael van Gerwen (Fotó: Getty Images)

A délutáni programban fellép két pénteki Smith után egy harmadik is (a legnagyobb nevű, Michael még hátravan), méghozzá Adam, aki Ausztráliát képviseli. Ő Jamie Hughes ellenfele lesz, aki sokkal esélyesebb nála, bár papírformát borulni már az első három versenynap összesen 20 találkozóján is láttunk eddig az Ally Pallyban.
A második párosítás is angol-esélyes,
Callan Rydz nem vétetlenül top 30-as versenyző a világranglistán, a vb-összesítés Európa–Ázsia (sőt: Brit szigetek–Ázsia) „meccse” könnyen 3–0-ra alakuljat a japán Jamada Juki elleni csatája után.
Utánuk
Darius Labanauskas mérkőzése következik Mike De Deckerrel. A baltitérség képviseletében Madars Razma kissé csalódást okotzott, a derék Darius viszont ha máshol nem, a vb-n három éve bizonyította, Euróa azon felén is teremnek klasszis dartsosok. De Decker viszont harcban áll Van Den Bergh és a Huybrechts tesvérek mögött a negyedik számú belga versenyző helyéért.
A délutáni program második körös csatája a legjobb korban lévő, s vélhetőleg még megújulásra is képes Ian White és Chris Landman összecsapása. Az angol tavaly érte el egyéni vb-csúcsát a negyeddöntővel, a holland meg a 2015-ös BDO-vb-világbajnok Scott Mitche
llt küldte haza szerdán egy 3–1-es győzelemmel.

Az estét újabb angol (a statisztika szerint az induló 96-os mezőny közel egynegyede, 22 versenyző vett részt a londoni csúcsviadalon), Adam Hunt kezdi Boris Krcmar ellen. A horvát versenyző 11 év után került be tavaly az indulók közé, aztán idén is kvalifikálta magát – dicséretes teljesítmény.
A nap hatodik mérkőzése újabb brit belrangadó. Az angol résztvevő,
Ted Evetts igazából egy vereséggel tette híressé nevét: ő volt aze leső férfiverstnyző, aki nőtől PSC-vb-n vereséget szenvedett, szóval ő volt Fallon Sherrock első „áldozata” a tavalyelőtti tornán. Ellenfele az utolsó BDO-vb-döntő vesztese, a walesi Jim Williams lesz, azaz egy másik dartsos, akinek egy vesztes meccs a legnagyobb eredménye – persze abba a döntőbe ötös sorozatgyőzelemmel kellett bejutnia.)
Az osztrák Rodriguez fivérek jobbika, Rowby-John egy másik walesivel, Nick Kennyvel csap össze, s végül következik a nap első számú szupersztárja. Michael van Gerwen az angol Chas Barstow-val küzd meg, már h lesz küzdelen. MVG kipihentnek és elszántnak mondta magét még a verseny előtt, a kérdés csak az képes-e három-négy naponként folymatosan jól játszani. Mert az év folyamán a több napos versenyeken rendre egy-egy kiemelkedő játékot egy gyengébb követett, így fordulhatott elő, hogy 2012-es nagy betörése – elsőként a World Grand Prix-t nyerte meg – óta először fejez be évet anélkül, hogy egyetlen nagy tornát is megnyert volna, mi több, még döntőbe sm jutott egyetlenegyszer sem. Ami persze nem jelenti azt, hogy a nagy nullázás után a következő páros évben ne kezdhetné újabb győzelemmel új nyertes korszakát …