A Szeged bravúgyőzelemre készül
2026. 04. 02. 15:35Olvasási idő: 3 perc
A BL-csoportkör után a sorozat „élesbe fordult”: következik a playoff második napja, amelyben a Szefügenek az egykori NL-győztes (ki tudná 2016-ot feledni?…) Kielce ellen lép a pálűara saját pályáján. Előtte
Bodó Ricsi sokat tehet a várt szegedi bravűrgyőzelemért... (Fotó: pickhandball..hu)
EHF IFJÚSÁGI TRÓFEA
A veszprémi négyes torna, a 4. számú csoport csütörtökön rajtol, a hazai akadémisták a KKS Istra Kielcével mérkőznek meg az egyik elődöntőben, a másikban is két gigaklub, a Magdeburg és a PSG fiataljai csatáznak a pénteki finálé lehetőségéért. Az esélyek a veszprémiek és a németek mellett szólnak, nagy szenzáció lenne, ha nem ez a két csapat csatázna a négyes döntőért pénteken.
SZEGED–KIELCE
Az OTP Bank-PickSzeged történetében hatszor jutott be az Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe, de sohasem jutott el a final fourba. A jelenlegi szezonban a délmagyar csapat az utolsó öt csoportmérkőzésén mindössze egy pontot szerzett, és 11 ponttal csupűn a hatodik helyen végzett a B csoportban
Ellenfele, az Industria Kielce az utolsó hat csoportmérkőzését megnyerve harmadik lett az A-csoportban, megelőzve a Veszprémet és a Nantes-ot.
A Kielce 2016-ban Bajnokok Ligája-győztes volt, és hatszor vett részt a kölni négyes döntőben. Az előző szezonban viszont a rájátszásban kudarcot vallott a Berlin ellen.
2024–25-ben a Szeged mindkét csoportmérkőzést megnyerte a Kielce ellen (28–27 és 35–31). Összesatásban azonban a párharc mérlege jelentős lengyel fölényt mutat: a sárga-pirosak 10 győzelmével szemben a kékek csak ötször nyertek, egy döntetlen mellett-
A két klub góllövői eddig szinte azonos mennyiséget „termeltek”: Szymon Sicko 66 gólt szerzett a Kielcének, míg Mario Sostaric 63 találatnál jár.
A párosítás győztese a címvédő SC Magdeburggal csap össze.
Hazai bajnokságukban mindkét csapat simán győzött a múlt hétvégén: a Szeged 39–23-ra megverte a Balatonfüredet, a Kielce pedig 37–25-re nyert Glogówban.„Ez egy olyan szakasz, amelyben egyszerűen nem lehet hibázni. Ellenfelünk, az Industria Kielce fantasztikus csapat, de a célunk a negyeddöntőbe jutás. Nem lesz könnyű, mivel itt minden együttes nagyon magas szintet képvisel. A célunk, hogy hazai pályán, a fantasztikus szurkolóink előtt győzzünk – ez adhatja meg nekünk azt az alapot, amire szükségünk van a visszavágóra, hogy biztosítsuk helyünket a következő fordulóban” – vélte Bodó Richárd, a szegediek balátlövő klasszisa.
„Eljött a pillanat, amikor minden mérkőzésnek már van tétje. Mindannyian tisztában vagyunk a ránk váró felelősséggel. Az OTP Bank-Pick Szeged nagyon erős ellenfél, de a célunk a továbbjutás. A legutóbbi eredményeket tekintve azt hiszem, mi vagyunk az esélyesek – de két mérkőzésen túl, mert Magyarországon a Pick lesz az esélyes. Ma, a sérült játékosok visszatérésével, egy nagyon veszélyes csapat” – mondta Arcjom Karalek. a lengyelek fehérorosz beállósa az EHF BL-honlapjának.
SPORTING–PLOCK
Mindössze négyszer találkoztak eddig, két portugájóől győzelem mellett egyszer a lengyelek nyertek, a negyedik küzdelmük remivel ért véget.
A Sporting a hatodik helyen végzett az A-csoportban, miután közvetlenül a negyeddöntőbe jutott a 2024–25-ös szezonban
Az Orlen Wisla Plock már korán véglegessé tette a harmadik helyet a B-csoportban, a Barca és a Magdeburg mögött, 18 ponttal végezve.
A Sporting elleni 29–29-es döntetlen a 2024–25-ös szezon utolsó csoportmérkőzésén adta meg a Plocknak a helyet a rájátszásban, ahol a Nantes ellen vereséget szenvedett
A HBC szintén a Sporting buktatója lett a legelső Bajnokok Ligája negyeddöntőjében, a múlt szezonban
A Plock egyetlen negyeddöntős szereplése 2022–23-ban volt, amikor kikapott a későbbi győztes Magdeburgtól.
Ennek az összecsapásnak a győztese az Aalborg Handbolddal találkozik a negyeddöntőben.
Hazai bajnokságukban a Plock 34–16-ra nyert Mielecben, míg a Sporting 33–30-as győzelemmel kezdte a portugál bajnokság csoportkörét az FC Porto ellen.
A Sporting Clube de Portugal és az Orlen Wisla Plock közötti harmadik EHF BL-találkozó izgalmas hét mérkőzése lesz a rájátszás első mérkőzésén, mivel mindkét csapat fontos góllövőkre számíthat. A csapathoz nemrég érkezett Melvyn Richardson jobbátlövő vezeti a lengyel csapatot eddig 94 góllal, amivel a negyedik helyen áll az összesített rangsorban. A portugál házigazda szintén egy tehetséges jobbátlövőree – Francisco Costára – is támaszkodik, aki szorosan követi őket 93 góllal, és jelenleg az ötödik helyen áll összesítésben. Vajon mekyikük fogja segíteni eljutni csapatát a negyeddöntőbe?
„Nagyon erős csapattal fogunk szembenézni – egy olyan csapattal, amely harmadik lett a csoportjában, például a PSG előtt, ami sokat elárul az erejéről. Tudjuk, mik az elvárások a Wisla csapatával szemben. Tudjuk, mit akarnak, és milyen munkát végeztek a csapat felépítéséért. Most azonban rajtunk múlik, hogy kimenjünk a pályára, és megmutassuk, mit akarunk. Tudjuk, milyen nehézségekkel fogunk szembesülni, de azt is ismerjük, hogy milyen kvalitásokkal rendelkezik a csapatunk, és biztos vagyok benne, hogy készen állunk egy újabb nagyszerű európai kupasorozatra. A szurkolóink, akik fáradhatatlanul küzdöttek, megérdemelnek még egy örömteli pillanatot.” – reménykedett Ricardo Costa, az SCP vezetőedzője
Közeledik a szezon legizgalmasabb része. Készülünk, és alig várjuk az izgalmas összecsapást a Sporting ellen. Meg akarjuk mutatni, mire vagyunk képesek és hogyan tudunk játszani+ – fogadkozott Szergej Koszorotov, a plockiak klasszis balátlövője.
EHF IFJÚSÁGI TRÓFEA, 4. csoport. Sport1 13:15 SC Magdeburg–Paris SG-Handball, Sport115:45 Veszprém Academy HC–KKS Istra Kielce (mindkét meccsen kommentátor: Bartha Zoltán, szakkommentátor: Kopornyik Zsolt, műsorvezető: Fazekas Erzsébet, szakértő: Császár Gábor és Deli Rita)FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA, rájátszás a negyeddöntőért. Sport1 18:00 OTP Bank-Pick Szeged–Industria Kielce (kommentátor: Méhes Gábor, szakkommentátor: Kopornyik Zsolt, riporter: Takács Rita, műsorvezető: Ágai Kis András, szakértő: Császár Gábor és Deli Rita); Sport1 20:45 Sporting Clube de Portugal–Wisla Orlen Plock (kommentátor: Fülöp Marcell, műsorvezető: Ágai Kis András, szakértő: Császár Gábor és Deli Rita)