Az NBA szabálymódosítással is tiszteleg Kobe Bryant előtt az All-Staron • SportTV

Az NBA szabálymódosítással is tiszteleg Kobe Bryant előtt az All-Staron

2020. 01. 31. 16:22

Egyrészt tudjuk már, melyik 24 játékos lesz ott a fabruár 16-i All-Star mérkőzésen, másrészt az NBA kiadta tegnap a meccsre vonatkozó lebonyolítási szabályokat. Teljesen új szabályok lesznek, köztük olyannal, amit Kobe Bryant iránti tiszteletből találtak ki.

LeBron James-szel 2005 és 2016 között megvívtak pár nagy csatát az All-Staron is. (Fotó: Getty Images)

Kobe Bryant és az All-Star gála:

• A Lakers sztárja 1998 és 2016 között 18-szor volt All-Star (ez a második legtöbb szereplés a liga történetében, Kareem Abdul-Jabbar az első 19-cel), és csak azért nem 19-szer, mert 1999-ben nem volt gála. Az egyedülálló, hogy 18 egymást követő gálára beválasztották, és hogy mind a 18-szor kezdőként.
  • Négyszer megnyerte az All-Star szavazást (2003, 2011, 2013, 2016)
  • 19 évesen és 170 naposan ő volt a legfiatalabb kezdőjátékos az All-Staron
  • Négyszer volt az All-Star meccs MVP-je (2002, 2007, 2009 és 2011), ezzel csúcstartó Bob Pettittel holtversenyben. 2009-ben volt csapattársával, Shaquille O’Neallel társ MVP-k voltak.
  • 15-ször lépett pályára, ezeken a meccseken 290 pontot dobott és 38 labdát szerzett (ez utóbbi rekord)
  • 1997-ben újoncként megnyerte a zsákolóversenyt.

A 2020-as All-Star gála más lesz, mint az eddigiek, Kobe Bryantre fog emlékezni az NBA. Új szabályok is lesznek a meccsen, amelyekkel Kobe Bryant előtt tisztelegnek majd.

De nézzük, kik lesznek ott:

A két csapatkapitány, akár csak tavaly: LeBron James és Giannis Antetokounmpo.

A négy keletről érkező kezdőjátékos: Joel Embiid, Pascal Siakam, Kemba Walker, Trae Young

A négy nyugatról érkező kezdőjátékos: Anthony Davis, Luka Doncic, James Harden, Kawhi Leonard

Tegnap derült ki, az edzők mely játékosokat jelölik csereként a gálára:

A keleti konferenciából Jimmy Butler, Ben Simmons, Kyle Lowry, Khris Middleton, Domantas Sabonis, Jayson Tatum és Bam Adebayo,

a nyugatiból Nikola Jokic, Damian Lillard, Donovan Mitchell, Rudy Gobert, Chris Paul, Brandon Ingram és Russell Westbrook lesz All-Star még idén.

LeBron James és Giannis Antetokounmpo fabruár hatodikán draftolja majd össze saját 12 fős csapatát.

A gálameccs február 15-én lesz Chicagóban. És az eddigi megszokott lebonyolításon nem egyet, hanem körülbelül tízet kavart az NBA. Kiadták ugyanis a meccs játékszabályát. A cél az természetesen, hogy minél nagyobb legyen a meccs tétje, és ne csak egy tétnélküli , védekezés nélküli 540 pontos meccset kapjon a publikum.

A szabályok:

• chicagói szervezetekért játszanak a csapatok
  • az első három negyed normál 12 perces lesz. Teljesen különálló egységet képeznek majd, mindegyik elején nullázák az eredményjelzőt. Az első három negyed győztesei 100-100 ezer dollárt adományozhatnak negyedenként (összesen 300 ezret)
  • a negyedik negyedben nem mérnek időt, az addigi három negyed alatt összesen több pontot szerző csapat pontszáma + 24 pontot kelle elérni a győzelemhez. Kobe Bryant iránti tiszteletből épp 24 pont a határ. Ha például 100-95-re vezet az egyik csapat, akkor 124 pontig tart a meccs. Az nyer, aki előbb eléri ezt a számot.
  • aki előbb eléri a végső győzelemhez meghatározott pontszámot (a három negyed után vezető csapat pontszáma + 24 pont), az 200.000 dollárt nyert az általa kiválasztott szervezetnek.

Az All-Star meccset természetesen közvetíti majd a Sport TV február 16-án (17-én hajnalban).