Messi eurogól-százados • SportTV

Messi eurogól-százados

2017. 10. 19. 14:36

A hatodik BL-játéknapon 24 gól született – egyedül az Atlético játszott gól nélküli döntetlent Bakuban – , amely pontosan meccsenkénti 3-as gólátlagot jelent. A teljes 3. forduló góltermése így 55 gól, amely 3,4-es gólátlag egy mérkőzésre vetítve. Az ötszörös aranylabdás Lionel Messi elérte a 100 gólt az európai kupákban – másodikként Cristiano Ronaldo után.

+ Lionel Messi az Olymmpiakosz elleni szabadrúgás gólja 100. európai kupatalálatát jelentette. Mivel az argentin klasszis a Barcelonával teljes pályafutása során mindig a BL-ben szerepelt, abban 97 gólt jegyez, a másik hármat az európai Szuperkupában érte el: 2011-ben a Porto kapujába egyszer, 2015-ben a Sevilláéba kétszer talált be. Egyetlen futballista van a világon, aki még előtte elérte és túlhaladta ezt a határt: a nála két évvel idősebb Cristiano Ronaldo. A portugál klasszis selejtezőstül, szuperkupástul 113 gólnál jár Európában.
o Messi 100 góljából 11-et lőtt 11-esből, 82-t bal lábbal, 14-et jobb lábbal, 4-et fejesből (ebből az egyiket a ManUnited elleni 2009-es döntőben), 16-ot a 16-os vonalon kívülről és 5-öt közvetlen szabadrúgásból.
= A Barcelona idénybeli tétmérkőzéseinek góllistáján Messi (14) mögött az ellenfelek öngóljai sorakoznak (5), csak ezután következik Luis Suárez (3).
+ A Barca 22 legutóbbi hazai BL-mérkőzéséből a huszadikat nyerte meg a Camp Nouban.
o Gerald Piquét 92. BL-mérkőzésén először állították ki.
= Arjen Robben 100-adszor lépett pályára a Bajnokok Ligájában. A holland játékosok örök BL-szereplési listájának élcsoportja: Clarence Seedorf 125, Arjen Robben 100, Edwin van der Sar 98, Frank de Boer 81, Phillip Cocu 79.
+ Mike Svilar 18 éves 52 napos korában minden idők legfiatalabb kapusaként szerepelt az elitligában. A korábbi jugoszláv válogatott Ratko Svilar (még 44 éves korában is védte az RFC Antwerp kapuját) már belgának született fia Iker Casillas rekordját döntötte meg, aki 18 éves 118 napos korában védte először a Real Madrid kapuját a Bajnokok Ligájában.
o A Chelsea–Roma mérkőzés a harmadik olyan a BL történetében, amelyen 21 idegenlégiós játékos lépett pályára a kezdő csapatokban. Az egyetlen „hazai” játékos Gary Cahill, az angolok középhátvédje volt. A meccs során Antonio Conte három újabb légióst, Euusebio Di Francesco viszont három olaszt küldött csereként a pályára. 21 légióssal korábban az Arsenal–PSV (2007. március 7.) és az Internazionale–PSV (2007. október 2.) mérkőzésen kezdtek a csapatok a BL-ben.
= Neymar harmadik gólját szerezte szabadrúgásból a BL-ben. Ez a szám persze lehetne magasabb is, ha a Barcelonában nem Messi lőtte volna a szabadrúgásokat az esetek túlnyomó többségében.
+ Kylian Mbappé újabbb „tinédzserrekordot” döntött meg góljával. A 20 éven aluliak között ő az első, aki 8-szor betalált BL-meccsen a kapuba, a korábbi rekorder Patrick Kluivert (Ajax) volt 7-tel.
o Edinson Cavani lett a harmadik játékos, aki 7 egymást követő találkozón gólt szerzett a Bajnokok Ligájába. A két előző: Ruud van Nistelrooy és Cristiano Ronaldo.
+ Az Atlético Madrid játékosai eddigi három BL-meccsükön 44-szer célozták meg a kaput, 17-szer találták el annak felületét, ám mindössze egy gólt szereztek, azt is 11-esből. A matracosok legutóbbi 11 tétmérkőzésükből 8-szor nem szereztek gólt az első félidőben, ötödször a másodikban sem.
o Két győzelemmel, 8–0-s gólkülönbséggel Jupp Henyckes a második legjobb rajtot produkálta edzőként a Bayern történetében. Csak Udo Lattek mutatkozott be ennél jobban 1970-ben, az ő csapata 10–­0-s gólkülönbséggel nyerte meg az első két tétmeccset az irányításával.
= Mats Hummels 1709 nappal előző BL-gólja (2013. február 2., Dortmund–Sahtar 2–2) után érte újabb találatát az elitligában, összesen 37 BL-találkozón 3, 60 eurokupa-mérkőzésen 5 gólt jegyez.
+ Jupp Heynckes lett a legidősebb edző, aki csapatot dirigált a BL-ben. 72 éves és 162 napos volt szerdán a Celtic elleni meccs napján. A legkorosabb edzők további sorrendje: Ramond Goethals (71 év 231 nap), Sir Alex Ferguson (71 év 64 nap), Luis Aragonés (70 év 135 nap) és Mircea Lucescu (70 év 132 nap).
o Kingsley Coman Heynckes irányítésával 135 perc alatt három gólban volt részes, többen mint az idény eddigi mérkőzésein 604 perc alatt.
= Thomas Müller az első német játékos, aki 10 különböző BL-idényben is betalált a kapuba.
+ Sebastian Rudy 2885 nappal előző kezdőcsapatbeli játéka után kapott szerepet a mérkőzés elejétől fogva a BL-ben. Legutóbb a Rangers–Stuttgart (0–2) mérkőzésen jelölték a kezdőbe 2009. november 24-én, és ő szerezte csapata vezető gólját.