Éllovasok „angol és skót leckéje” • SportTV

Éllovasok „angol és skót leckéje”

Sport TV avatar Sport TV 2021. 04. 08. 10:44

A negyedik napon is érdekes mérkőzések várhatók a Premier League-ben. A pontazonossággal vezető hármas egyaránt magas rangú ellenféllel csatázik, két világbajnokkal, illetve a címvédővel.

Az újoc Dimitri Van den Bergh listavezetőként éllgat ki a nyitó mérkőzésre a nézszerű Peter Wrighttal (Fotó: PDC/Lawrence Lustig)

Erős duóval indul az este: pazarul rajtoló újonc, Dimitri Van den Bergh a tavalyi világbajnok Peter Wrighttal csap össze.  A belgának éppúgy 9 a legkülönbsége az 5 pontja mellé, mint a PL-rekorder MVG-nek, ugyan rosszabb a tornaátlaga, mégis ő vezet táblázaton. Ellenfele felülkerekedett a skót világbajnokcsatán, megerősödött önbizalommal veheti fel a küzdelmet az újonccal. Az először szereplők egyébként gyakran sikeresek a PL-ben: tavaly az egyaránt debütáns Glen Durrant és Nathan Aspinall vívta egymással a döntőt.

Jonny Clayton a szerdai remeklés önbizalmával léphet a tábla elé Rob Cross ellen (Fotó: PDC /Lawrence Lustig)

A második meccsre jön a másik 5 pontos újonc, Jonny Clayton, a szerdai nap hőse, aki a szintén először szereplő José de Sousával parádés mérkőzést vívott a torna legmagasabb körátlagával, emellé „bónuszként” megdobta a tökéletes leget is. Ellenfele neki is PDC-világbajnok lesz, Rob Cross, aki a három eddigi fordulóban mindhárom féle eredményből elért egyet. S még a veresége alkalmával – szerdán –  is helytállt a bombaformában játszó MVG ellen, 97 fölötti körátlaggal  kapott ki 7–3-ra.

A középső mérkőzésen a harmadik debütáns, a torna eddigi legmagasabb átlajával is 7–2-as vereséget szenvedő José de Sousa következik, neki a tavalyi döntős Nathan Aspinall-lal kell megküzdenie. A tömeget remekül dobó portugálnak a kiszállózásán kell javítania, a Clayton elleni vereség elsődleges oka a csupán 30%-os dupladobása volt (10 lehetőségéből mindössze 3-at tudott kihasználni). Ha sikerrel jár, 50 százalékos végjátékkal bárkit képes lehet megverni. Aspinall magabiztos játékot mutatott Wade ellen, nagyobb különbéggel is nyerhetett volna, 4 pontjával a vezető hármas mögött jár, a tavalyi döntő után az előrelépést neki csak a végső győzelem jelentené.

Michael van Gerwen kezd a korábbi „érinthetetlen” formájába lendülni (Fotó: PDC/Lawrence Lustig)

A nap utolsó előtti összecsapásra a „beugró” James Wade áll ki a keddi „harmatos” győzelem után szerdára magasabb fokozatba kapcsoló Michael van Gerwen ellen. Csak a világranglista-helyezéseket figyelembe véve ez lesz az est legrangosabb összecsapása, hiszen a kurrens ragsor 4. helyezettje mérkőzik meg a másodikkal. A szerdán látottak alapján nehéz elképelni, hogy a tíz évvel ezelőtti PL-bajnok meg tudná verni az eddigi ötszörös győztest.

A záró mérkőzés is két korábbi győztes csatája, a kétszeres trófeabirtokos Gary Anderson küzd meg a tartósan gyengélkedő címvédő Glen Durranttel. A szerdán este nyert leg nélkül maradó angol teljesen formám kívül játszik. Ugyan Gary is veszített a harmadik napon, de ő „meccsben” volt világbajnoktársával, Wrighttel, míg a regnáló bajnoknak jószerével értékelhető momentuma is alig akadt a szárnyaló belgával szemben, aki a maximális győzelemmel tudott a táblázat élére ugorni. Bár a háromszoros Lakeside (BDO-) világbajnok Durrant mindig is nagy küzdőnek számított, most még az is elképzelhetőnek tűnik, hogy a becsületlegért is küzdenie kell.