A sztárok közelítenek csúcsformájukhoz • SportTV

A sztárok közelítenek csúcsformájukhoz

2021. 09. 18. 09:51

Madars Razma Nathan Aspinall után megtréfálja-e a 15-szörös World Series od Darts-versenygyőztes MVG-t is? (Fotó: pdctv.com)

A világelső Gerwyn Price egyre erősödő könyökfájdalmai miatt ugyanis este visszalépett a folytatástól, pedig előtte még győztesen (6–3) be tudta fejezni az egyik legerősebb skandináv játékos, Daniel Larsson elleni mérkőzését.

Így a kora délutáni negyeddöntős fázis csupán három mérkőzésből áll majd. Először az ifjúság és a tapasztalat bajnoka csap össze, az egyre izmosodó, a versenyben 4. kiemeltként induló Dimitri Van den Bergh játszik Gary Andersonnal. Kettejük összmérlege már a belga felé billen, ezt kevesen mondhatják el magukról Gary ellen, akik 5 vagy több alkalommal mérkőztek meg vele. A párosítás győztese játszik Sherrockkal a döntőbe jutásért este.
A menetrend tovább is az ágrajz szerint alakul.
A következő találkozóra ugyanis Jonny Claytont szólítják a színpadra, Peter Wright ellen. Ez a mérkőzés akár előrehozott döntőnek is beillik, a két legjobb formában játszó klasszis vív meg egymással. Egy hajszállal talán Clayton van jobb állapotban, hat napja a World Cup of Darts walesi–skót elődöntőjében 4–2-re nyerte meg kettejük csatáját. (Az más kérdés, hogy ez a sárkányosok egyetlen győzelmét jelentette, Skócia 3–1-re nyerte meg azt a mérkőzést, aztán a csapat-vb döntőjét is.)
A negyeddöntő záró találkozóján Michael van Gerwen Madars Razmával mérkőzik meg. A lett éljátékos szerezte az első kör egyetlen „skandináv-balti” győzelmét, Nathan Aspinallt sikerült legyőznie 6–4-re, miközben MVG csak hatalmas csatában tudott felülkerekedni a másik balti klasszison, Darius Labanauskason. Razma egyébként már győzött a tar zseni ellen korábban, legelső mérkőzésükön, közel három éve, a dublini Players Championship-forduló negyeddöntőjében 6–5-re. Azóta persze a holland fordított, tavaly az European Touron 6–4-re, idén februárban ugyancsak a Players Championship boltoni versenyén a negyeddöntőben 6–2-re győzött olyan meccsen, amelyen a lett dartsos magasabb körátlagot (102.40) dobott, mint legyőzője (100.50).
A negyeddöntő három találkozóját 10, az esti elődöntő és a finálé mérkőzéseit 11 nyert legig játsszák.