A két walesi már az egymás elleni negyeddöntőért hajt • SportTV

A két walesi már az egymás elleni negyeddöntőért hajt

2021. 12. 29. 13:57

Négy harmadik fordulós és két nyolcaddöntős mérkőzés alkotja a PDC-vb 12. versenynapjának programját. Az utolsó két találkozón a két walesi társ-csapatvilágbajnok azért játszik, hogy bejusson a negyeddöntőbe, ha ez megtörténik egymás ellen küzdenek meg az elődöntőért.

Gerwyn Price folytatná címvédő hadjáratát (Fotó: Getty Images)

A délutáni első párban a világ-7. José de Sousa a világ-77. skót Alan Soutarral mérkőzik meg a nyolcaddöntőbe jutásért. Négy éve, amikor a Special One annyi idős volt, mint a skót most, még a top 100-ban sem volt, mi több, még tour cardja aem volt. Aztán a 2020-as „Covid-évben” egyenesen berobbant az élmezőnybe, amelyben tartja a pozícióját most is. A két dartsos első mérkőzésén a tét tehát a vb 16-ba kerülés, nem mellesleg az automatikus két évre szóló tour card is.

Csak két pár lesz a délelőtti programban, mert Peter Chisnall Covid-tesztje is pozitív lett, így a második duóból Luke Humphries játék nélkül jutott tovább a nyolcaddöntőbe
A másik eredetileg kisorsolt angol pár esélyese Nathan Aspinall, aki az elmúlt két elődöntőben is jelen volt az Ally Pallyban. Ellenfele Callan Rydz, aki 7 évvel fiatalabb, a világrangsorban 23 hellyel hátrébb áll, viszont eddig egyetlen csatájukat ő nyerte meg, még februárban az egyik boltoni Players Championship-fordulóban.

Így örülne Ian White, ha kiütné a kétszeres világbajnok Gary Andersont (Fotó: Getty Images)

Az esti első meccs az utolsó 3. fordulós találkozó, ezen dől el, hogy három vagy négy korábbi PSC-világbajnok foglal helyet az idei torna nyolcaddöntőjében. Ha Gary Anderson nyer „évfolyamtársa”, Ian White ellen, a mezőny egynegyede vb-győztes lesz. Nyilvánvalóan a skót az esélyesebb, hiszen ő két vb-győzelme mellett tavaly is el tudott jutni a fináléig, a sz angol csúcsát viszont egy 8 évvel ezelőtti negyeddöntő jelenti. Az örökmérlegük azonban csupán 4-gyel több Anderson-győzelmet mutat, ráadásul legutóbb az októberi World Grand Prix-n White győzött 2–1-re (azt a tornát is szettekre játsszák), s bár Gary a legnépszerűbb dartscsillagok egyike, a meccset mégis Anglia fővárosában játsszák…

Az utolsó két találkozón a két walesi esélyes lép fel, de mindketten roppant kemény ellendelet kapnak. Dirk van Duivenbode van olyan jó játékos, mint Kim Huybrechts, aki az előző körben a torna legnagyobb meccsére késztette a címvédő Gerwyn Price-t, az igazi kérdés – még a mérkőzés előtt – hogy mit mutat a holland covid-tesztje, amely már két honfitársát is „kirostálta” a mezőnyből. Mindenesetre kettejük összmérlege 12–1 a walesi javára, ez azért jól mutatja az esélyeket…

Michael Smithnek 2018. decemberi formájára lenne szüksége az idén ellenállhatatlan Jonny Clayton ellen (Fotó: PDC/Lawrence Lustig)

A második nyolcaddöntő, az estzáró hatalmas küzdelmet ígér Jonny Clayton és Michael Smith között. Bár a walesi másfél évtizeddel idősebb, a világrangsorban szomszédos helyet foglalnak el. Clayton kirobbanóan szerepelt az évben, viszont korábbi 8 csatájukból 5-öt Smith nyert meg, igaz, februárban játszottak legutóbb. Igazi kétesélyes meccs, Smith csak egy hajszállal kevésbé esélyes csak Claytonnál.