MVG elbírna a várakozás nyomásával • SportTV

MVG elbírna a várakozás nyomásával

2022. 03. 24. 10:09
Olvasási idő: < 1 perc

A világranglista első négy helyén egyetlen változás történt a múlt héten. Helyet cserélt egymással az addig 3. Michael van Gerwen és a 4. Michael Smith. A két játékos éppen egymás ellen kezd a Premier League 7. körében, az első kontinentális helyszínen, Rotterdamban.

Az ötszörös PL-bajnok Van Gerwen és az ő közönsége… (Fotó: pdctv.com)

A rotterdami Ahoy 2017 óta állandó színhelye a sportág legerősebb sorozatversenyének, a Premier League-nek. Azóta először fordul elő, hogy Michael van Gerwen egyedüli hollandként áll rajthoz, korábbi állandó partnere, Barnie, azaz Raymond van Barneveld most nem a liga nyolc kiválasztott játékosának egyike. MVG a csütörtöki fordulóban az elmúlt két játéknap döntőse, Michael Smith ellen kezd, és azt tervezi, négy versenyből hármat nyer a legutóbbi egy hónapban.
“Amkor honfitársaid előtt játszol, mindig nagyobb nyomást helyezel magadra. Nagyobb nyomás less rajtam, főleg hogy most Barnie nem játszik, de másrészt több energiát ad az érzés. Az utóbbi időben megint jobbak az eredményeim. A múlt hét kicsit frusztráló volt, hogy két tornagyőzelem után már a negyeddöntőben kiestem. Nagyon keményen dolgozom, és mindig hiszek magamban. Keményen kell dolgoznod, hogy a legjobb legyél” – nyilatkozta a tar zseni a PDC honlapjának. Nyilván az Ahoyt megtöltő közel tízezres nézősereg elsősorban neki fog szurkolni, hogy ismét visszakerülhessen a világranglista “virtuális dobogójára”, ahonnan az UK Open után csúszott le egsézen az 5. Pozícióba, először vagy tíz éve, azóta visszajött harmadiknak, most éppen negyedik.

Az est nyitó meccsén a világelső, a PL-ben aktuálisan második Peter Wright mérkőzik meg James Wade-del, majd a 6. nap győztese, Gary Anderson csap össze a másik angollal, Joe Cullennel. Utánuk következik a két walesi szuperklasszis, Gerwyn Price és Jonny Clayton csatája. S végül a negyeddöntő csattanójaként játszik MVG a sokszoros döntős és alig-alig versenyt nyerő Smithszel.
Az előzetes sorsolás ezzel a nappal ér véget az első körben, jövő héten a kialakult  részállás szerint alakul a negyeddöntő párosítása, a listavezető mérkőzik a sereghajtóval, a 2. a 7.-kel, a 3. a 6.-kal és a 4. az 5.-kel. A második kör első 7 éjszakája megint az előzetesen kisorsolt menetrend szerint alakul.