Wright „kiegyenesítené” a formáját • SportTV

Wright „kiegyenesítené” a formáját

2022. 04. 21. 11:35

Peter Wright szeretné visszanyerni „világverő” formáját. Az extravagáns skót dartszseni csütörtökön az aberdeeni P&J Live csarnokban lép fel az idei PL 11. fordulójában. Azon a színhelyen, ahol a skótok már megmutatták egyszer a torna történetében, milyen az igazi fergeteges szurkolás…

Wright: vissza az élre? (Fotó: PDC/Lawrence Lustig)

A világbajnok Peter Wright ugyan a playoffnégyesben foglal helyet a táblázaton, de „csak” a negyedik helyen, csak egy fordulóban, az elsőben Cardiffban bizonyult a legjobbnak és február óta nem is sikerült versenyt nyernie. Ennek ellenére úgy véli, tudja, hogy térhet vissza igazi csúcsformájához. „Amikor a héten hazarepültem Münchenből, azt mondtam magamnak, hagyjam már abba az ilyen dartsokról való dumálást. Elegem van abból, hogy mindig esélyt adok másoknak. Hülyén váltogattam a játékomat, ezért szórtak az eredményeim fel- és lefelé. Az egyik percben százas felett járok, a aztán a következő percekben ugyanazon az esten nyolcvannál – a következetesség hiánya nem engedi megnyerni a meccseket. Itt az ideje, hogy elővegyen a csúcsjátékomat és lesöpörjek mindenkit a színpadról. Fontos feladatok várnak rám, néhány hét van csak hátra a Premier League-ből, hogy bejussak a rájátszásba és formába kerüljek New Yorkra, a World Seriesre. Aztán ott van a csapat-vébé és gondoskodnom kell róla, hogy ne John Hendersonnak kelljen cipelnie engem.”
Wright, aki Hendersonnal elvitte már a csapat-vb trófeáját Skóciába, biztosra veszi, hogy forró fogadtatásban részesül otthon, ahol a playoffra pályázó riválisával, Joe Cullennel csap össze a negyeddöntőben.
„Úgy gondolom, most különleges lesz a biztatás Aberdeenben, most, hogy a szurkolók kissé jobban hozzá vannak szokva s helyszínhez. „Joe tele van önbizalommal, de azért leszek ott, hogy nyerjek, ez a dolgom. Azt hiszem, megnyerem a meccset és az egész estét is” – fejezte be mondandóját a PDC honlapjának a regnáló világbajnok.

A negyeddöntőben a sereghajtó Gary Andersonnak – skótként ő is fergeteges biztatásra számíthat – a címvédő, jelenleg második Jonny Claytonnal kell megküzdenie. A 10. nap győztese, a sorrendben harmadik döntőjét végre győzelemmel záró James Wade Michael Smith ellen kezd, akinek sürgősen győzelmekre van szüksége, hogy még felzárkózhasson az élcsoporthoz.
Az első kör utolsó párjaként a világ 3. és 2. Játékosa, a PL-listavezető Michael van Gerwen Gerwyn Price-szal találkozik. A walesi világbajnok már volt, de a PL-ben még sosem sikerült a playoffba jutnia – mi más lehetne a célja, mint ennek a negatív sorozatnak a megszakítása, amihez legalább egy, de inkább két estét is meg kellene nyernie az alapszakaszból hátralévő négyből.