Dublin: kis esély a felzárkózásra • SportTV

Dublin: kis esély a felzárkózásra

2022. 04. 28. 12:00

Az üldözők számára jól alakul a darts Premier League 12. estéjének sorsolása. A dublini 3Arenában a pillanatnyilag playoffhelyen lévő négyes tagjai egymással csapnak össze a negyeddöntőben, azaz kettő közülük mindenképpen pont nélkül marad. Ugyanakkor az „alsóház” játékosai is értelemszerűen egymással küzdenek meg mi több, a halvány reményt tápláló ötödik és hatodik is egymással meccsel, megpróbálva őrizni az esélyt az utolsó playoffhely megcsípésére.

Peter Wright és Jonny Clayton Dubliban már ötödször mérkőzik meg az idei Premier League-ben (Fotó: Getty Images)

Az est első meccsét két jelenlegi rájátszásesélyes, James Wade és Michael van Gerwen vívja. Az angol és a holland jutott be eddig – Clayton mellett – legtöbbször a döntőbe, háromszor, illetve négyszer, a mérkőzésük nyertese akár ismét beverekedheti magát a fináléba.
A második találkozónak csaknem „döntős” értéke lesz. Az első négyet ugyanis az ötödik  Joe Cullen 5, a hatodik Gerwyn Price 9 pont hátrányban követi. A világranglista-második walesinek gyakorlatilag a hátralévő négy este mindegyikét, vagy legalább hármat meg kell nyernie, de egyszer sem veszthet negyeddöntőt, mert akkor behozhatatlanra nő a hátránya. Ez nem lehetetlen, de mindenestere roppant nehéz feladat. Price-nak nem „műfaja” a PL, eddig egyszer sem jutott el a négyes döntőbe, legjobbja két 5. hely volt, s könnyen meglehet, most sem sikerül feljebb végeznie.
A harmadik találkozó a két utolsóé, ez az esztendő Gary Andersonnak és Michael Smithnek sem sikerült a Premier League-ben, a kétszeres korábbi győztes skót  és az „örök második” angol csupán egy-egy (vesztes) döntőig jutott el a 11 játéknap során.
Az utolsó találkozó a legrangosabb, s egyben idén a leggyakoribb párosítású is. A címvédő Johnny Clayton és a regnáló világbajnok és világranglista-vezető Peter Wright már ötödször (!) küzd meg az idei PL-ben – a korábbi lebonyolításban két dartsos egy esztendőben maximum háromszor játszhatott egymással. Az első este Cardiffban a döntőben Wright „kiütéssel” győzött 6–1-re, azóta viszont három szoros meccset vívtak, két elő- és egy negyeddöntőt, s valamennyit Clayton nyerte meg (kétszer 6–5, egyszer 6–4). Amelyikük továbbjut és esetleg ismét döntőzik, már matematikailag is csaknem véglegesíti a helyét a 16. fordulót követő, a berlini Mercedes-Benz-Arenában rendezendő négyes döntőben.