Csökken-e a szakadék a „négyek” és az alsóház között? • SportTV

Csökken-e a szakadék a „négyek” és az alsóház között?

2022. 05. 05. 09:24

Már csak négy kör van hátra az új rendszerű Premier League kétszer 8 fordulós alapszakaszából és a playoffosokat az ötödiktől elválasztó rés továbbra jelentős, ötpontnyi. Ha ez a glasgow-i 13. minitornán sem csökken, bekövetkezhet az, amire kevesen számítottak, hogy az utolsó két fordulónak, a londoninak és a newcastle-inek a presztízsen kívül már csak a 10 ezer fontos napi győzelmi bónusz lesz a tétje.

A két 51 esztendős skót világbajnok már ötödször mérkőzik meg az idei Premier League-sorozatban (Fotó: ODC/Lawrence Lustig)

A skót nagyvárosban a két hazai menő indítja az estet. A regnáló világbajnok Peter Wright és a korábbi kétszeres vb-győztes Gary Anderson az idei szezonban egészen más szinten teljesít. Snakebite győzelemmel nyitott Cardiffban, ahol az elődöntőben legyőzte Andersont, s azóta folyamatosan a playoff-négy tagja. Garynek is volt egyetlen nagy fellángolása, a 6. körben győzött Nottinghanbem – nem mellessleg Wroógtot egyőzve az elődöntőben – , a további tíz alkalomból viszont egyszer visszalépett, 9-szer már az első fordulóban kiszállt. Utóbbiakból kétszer a honfitárs klasszis verte meg, azaz ebben az évben már négyszer (!) összecsaptak, s csak egyszer győzött a Repülő skót, aki jelenleg ligautolsó és már matematikai esélye is kevés van a final four elérésére. Ha ma is Wright győz, még a szubminimális esély is elszáll…
A máodik találkozó a nap csúcsrangadója, a címvédő-listavezető vívja a másodikkal azonos pontszámmal álló harmadik helyezettel. Egyszersmind az est egyetlen olyan találkozója, ahol PL-győztesek csapnak össze: Jonny Clayton tavaly, James Wade öt évvel ezelőtt tudott nyerni a PL-ben. Nem mellesleg az eddig tucatnyi fordulóban a walesi hatszor volt finalista, háromszor győzött, az angolnak négy döntőn két győzelme van, mi több már, az egyik finálét egymással játszottak – éppen a legutóbbi dublinit. Ezzel a sorsolással az nem ismétlődhet meg, hiszen a vesztes most kiesik és pont nélkül marad.

Közel fél éve, a vb-negyeddöntőben küzdöttek meg, most kisebb a tét. A világmásodik Gerwyn Price-nak (jobbra) nemcsak Michael Smirth-t, henem még két következő versenyzőt is le kell győznie Glasgow-ban, hogy a final four-reményei ne hamvadjanak el végleg (Fotó: Getty Images)

A harmadik mérkőzésre Gerwyn Price-t és Michael Smith-t szólítja a színpadra John McDonald ceremóniamester. A  2020-as világbajnok walesinek ez a viadal a gyengéje: nemhogy a végső győzelmem hiányzik a trófeagyűjteményéből, hanem még a playoffba sem sikerült beverekednie magát sohasem. Most mindenképpen győznie kell Bully Boy ellen, hogy még maradjon minimális sansza – persze ehhez előtte még ki kell szurkolnia a skót házirangadón Gary győzelmét, mert ha Wright nyer, már csak maximum három ponttal csökkentheti hátrányát abban az esetben, ha megszerzi első tornagyőzelmét, a másik ágon meg az extravagáns skót elveszti a maga elődöntőjét.
Az utolsó párban Michael van Gerwen játszik Joe Cullennel. Előbbi a tavalyi blama után ismét – most már kilencedszer is eljuthat a legjobb négy közé, utóbbi két döntővel és egygyőzelemmel igazolta újoncként meghívása jogosságát a mezőnybe. Nem mellesleg az egyetlen győzelmét a döntőben éppen MVG ellen aratta, Rotterdamban hazai közönsége előtt legyőzve minden idők második legjobban dekorált dartsversenyzőjét.